Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Sekrety nauczania dzieci języka obcego. VIDEO

Dzieci uczą się szybko to dlaczego moje po roku nauki angielskiego nie potrafi wypowiedzieć pełnego zdania? To częste pytania zadawane przez rodziców nauczycielom języków obcych. W portalu Polskamowi.pl Anna Wieczorek, metodyk, nauczycielka języka angielskiego ujawnia jaki jest mechanizm przyswajania przez dzieci języków obcych i jak w tym powinni pomagać rodzice.

Zapraszamy do Czerska

Czy wiesz, że około 30 km. na południe od Warszawy możesz zaznać spotkania z prawdziwym gotykiem? To zamek książąt mazowieckich w Czersku. Nie dość, że to wspaniały zabytek to jeszcze pełni rolę edukacyjną. Po prostu są tu organizowane zajęcia szkolne.

Święto Lotnictwa

Do Lotników,
Pracowników, Przyjaciół i Sympatyków lotnictwa.
Do organizacji, instytucji i szkół i mieszkańców Warszawy.
Stowarzyszenie Lotników Polskich zaprasza.

Zrozumieć permakulturę

Zdrowa żywność ze zdrowych, nieskażonych nawozami  upraw, czyli permakultura.  Może warto się zainteresować takim sposobem uprawiania gleby.

Eksmisja krzywdziciela. W jakich okolicznościach jest możliwa mówi dr Krystyna Krzekotowska. VIDEO

Często słyszy się, że głównie kobiety uciekają z domów bo nie mogą już wytrzymać męża tyrana. Polskie prawo pozwala na eksmitowanie takiego krzywdziciela. W portalu Polskamowi.pl dr Krystyna Krzekotowska z Uczelni Łazarskiego wyjaśnia jakie kryteria należy spełnić by taka eksmisja doszła do skutku i kto może pomóc.

Oszczędzanie na zdrowiu. VIDEO

W Polsce nadal wykonuje się zbyt mało badań laboratoryjnych w ramach świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Brak badań we wczesnym stadium choroby powoduje, że wraz z jej zaawansowaniem rosną koszty leczenia pacjenta. W Polskamowi.pl szczegóły raportu.

Polacy nie zawiedli.

Pełnym sukcesem zakończyła się internetowa zbiórka pieniędzy na leczenie Łukasza Berezaka, szczecińskiego wolontariusza WOŚP.

Numer na rower

Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower!!! PolskaMowi.pl prezentuje szczegóły tej policyjnej akcji.

Woda zdrowie doda

Nie tylko w upalne, letnie dni warto sięgnąć po wodę. PolskaMowi.pl przypomina jakie są najważniejsze zalety picia wody.

Pałac w Nieborowie zaprasza

Ok. 60 kilometrów od Warszawy i Łodzi można zobaczyć i oczywiście zwiedzić przepiękny barokowy pałac. Polskamowi.pl zaprasza do Nieborowa.

Podniebni akrobaci

To już ostatnie chwile na podziwianie jerzyków, naszych sprzymierzeńców w walce z komarami i muszkami. PolskaMowi.pl prezentuje sylwetkę tego niepozornego, a jakże ciekawego ptaka.

Jak stworzyć kotu komfort w domu radzi Anna Matwiejczuk. VIDEO

Dla kota ważne jest przebywanie z człowiekiem. Ale jakie stworzyć mu warunki by on ale i właściciel czuli się dobrze w domu? Jakie zabawki mu kupować? Gdzie ma spać? Odpowiedzi na wiele pytań w Polskamowi.pl udziela Anna Matwiejczuk, hodowca kotów rasy maine coon.

Podróżuj za grosze. Londyn.

Marta Gackowska, prowadzi bloga Podróżuj za grosze, w którym prezentuje, w jaki sposób samemu zorganizować sobie jak najtańsze zwiedzanie europejskich miast. Tym razem opowie o Londynie.

Rośliny na urlopie

Co zrobić, aby rośliny doniczkowe przetrwały naszą nieobecność? PolskaMowi.pl przypomina kilka babcinych sposobów na ich nawodnienie.

Agnieszka Perepeczko o uwodzeniu czyli sztuce manipulacji. VIDEO

Znana aktorka i pisarka, która dzieli życie między Polskę i Australię, ujawnia w wywiadzie dla Polskamowi.pl swoje pasje kulinarne. Agnieszka Perepeczko mówi też o uwodzeniu innych ludzi, wyjaśnia dlaczego tak się dzieje. Z czułością wspomina też swojego, nieżyjącego już męża Marka.

Szydłowiec – zapomniana perła.

To propozycja na weekendowy wypad, choćby z Warszawy. Polskamowi.pl poleca Szydłowiec. To kilkunastotysięczne miasto powiatowe leży na południowych krańcach województwa mazowieckiego. Z łatwością można je ominąć, bowiem od niedawna jest czynna ekspresowa obwodnica miasta. Ale kto zdecyduje się wpaść na chwilę nie pożałuje.

“Zły” wraca do Warszawy. Pomóż. VIDEO

3 tysiące 20 złotych udało się na razie zebrać w akcji crowdfundingowej na mural poświęcony Złemu – jednemu z najbardziej znanych bohaterów literackich stolicy. Brakuje jeszcze prawie 8 tysięcy. Wizerunek bohatera powieści Leopolda Tyrmanda ma powstać na północnej ścianie Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Polskamowi.pl wspiera medialnie zbiórkę.

Bezduszność ludzi czyli cierpienie porzucanych zwierząt. VIDEO

Czy wiesz, że w okresie wakacyjnym o jedną trzecią wzrasta liczba porzucanych zwierząt, głównie psów. Okrucieństwo ludzi nie zna granic, zwierzęta są wyrzucane z pędzących samochodów, przywiązywane do drzew ze związanymi nogami. Przykłady można mnożyć. W Polskamowi.pl rozmowa z Michałem Dąbrowskim z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami o tym, jak zapobiegać takim zachowaniom i jak dobrać zwierzę do własnego trybu życia.

Sposoby na złodzieja

Wakacje, święta czy przedłużone weekendy to czas leniuchowania większości z nas i wzmożonej pracy… amatorów cudzego mienia. PolskaMowi.pl pyta detektywa, analityka ds. bezpieczeństwa, autora bestselleru „Porady na zdrady” Marcina Popowskiego, jak ustrzec się włamania do domu czy mieszkania.

Wietrzne miasto w deszczu

– Drapacze chmur były do połowy zakryte chmurami deszczowymi. Wyglądało to jak scena z jakiegoś dreszczowca. Stałam tak zachwycona, z zadartą głową i robiłam zdjęcia – wspomina swój pobyt w Chicago w rozmowie z reporterką PolskaMowi Marta Swoboda, autorka blogu podróżniczego cojapaczam.pl

Bitwa Warszawska – polskie zwycięstwo i zemsta sowietów. VIDEO

To było jedno z największych zwycięstw polskiego oręża. Marsz bolszewików na Zachód został powstrzymany. Dzięki zaskakującemu i błyskotliwemu manewrowi wojsk polskich Józef Piłsudski odzyskał inicjatywę militarną i wyparł bolszewików z Polski. Na pamiątkę zwycięstwa 15 sierpnia ustanowiony został Świętem Wojska Polskiego. W Polskamowi.pl rozmowa o bitwie i późniejszych konsekwencjach polskiego zwycięstwa.

Śmieciowe wakacje

Wszędzie tam gdzie pojawiają się urlopowi Rodacy, pozostają…śmiecie. Są nowo-Polacy, komuno-Polacy, postkomuno-Polacy, i śmiecio-Polacy. Ci ostatni, bez względu na wyznanie i przynależność do partii politycznych, śmiecą z jednakowym zapałem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?