Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Pierwszy crossover Volkswagena. VIDEO

Volkswagen - potęga na rynku motoryzacyjnym dołączył wreszcie do grupy koncernów, które produkują crossovery. Samochód nazywa się T-Roc. Wykorzystano w nim podzespoły z Audi Q2. Sylwetka jednak całkowicie różni się od swego kuzyna. W Polskamowi.pl o mocach, które drzemią w tym nowym Volkswagenie.
Czytaj więcej

Paryski crossover. VIDEO

Marka DS wzbogaciła się o nowego crossovera o nazwie DS 7. Nowy samochód nawiązuje do tradycji Paryża. W zależności od rodzaju wyposażenia będzie nosił nazwy Rivoli, Fauborg, Bastille. Polskamowi.pl prezentuje DS 7 w wersji Opera.
Czytaj więcej

Elektryczny Nissan. VIDEO

Nissan LEAF - to cudeńko nafaszerowane elektroniką potrafi bez ładowania przejechać prawie 380 kilometrów. W Polsce będzie je można kupić już w przyszłym roku. Co brzmi wręcz niewiarygodnie, w razie awarii może posłużyć do oświetlenia domu. W Polskamowi.pl Nissan LEAF.
Czytaj więcej

Zasłużeni dla polskiego przemysłu

Polskie Lobby Przemysłowe (PLP) im. Tadeusza Kwiatkowskiego od 5 lat przyznaje honorowe wyróżnienia „Bene Meritus pro Industria Poloniae” naukowcom i przedsiębiorcom za imponujące dokonania w dziedzinie przemysłowo-gospodarczej. W V edycji tego rankingu Kapituła wyłoniła 9 laureatów. Są wśród nich autorzy prac badawczo-wdrożeniowych, prezesi firm, menedżerowie, projektanci i konstruktorzy.
Czytaj więcej

Pieniądze w związku – moje, twoje czy nasze?

Okazuje się, że wiele polskich małżeństw uważa, iż słowa przysięgi o uczciwości nie dotyczą kwestii finansowej. Ponad jedna trzecia Polaków ukrywa wydatki przed swoim partnerem, a 12 procent respondentów przyznało, że wzięło kredyt bez wiedzy swojej drugiej połówki.*
Czytaj więcej
Ford GT pierwszy raz w Polsce. VIDEO

Ford GT pierwszy raz w Polsce. VIDEO

Ford GT – auto, które rozpala umysły nie tylko wielbicieli motoryzacji. Jeszcze nigdy nie było prezentowane w Polsce. Przez jeden dzień samochód można było zobaczyć w Warszawie w czasie targów Fleet Market. Niestety wnętrze pozostało tajemnicą. Ale wygląd i tak imponujący. Polskamowi.pl prezentuje Forda GT.

czytaj dalej
Cuda na kołach. VIDEO

Cuda na kołach. VIDEO

Zobaczyć takie samochody w Warszawie można raz w roku przez jeden dzień. Na targach Fleet Market największe koncerny motoryzacyjne pokazały pierwszy raz w Polsce swoje najnowsze modele. Polskamowi.pl zaprasza na krótką wycieczkę po świecie samochodowych marzeń.

czytaj dalej
Start up lepszy niż etat ?

Start up lepszy niż etat ?

„Rzuć etat – załóż startup” to jedno z bardziej chwytliwych haseł świata nowych technologii. W Polskamowi.pl blaski i cienie zakładania startupów.

czytaj dalej
Siła gorącej wody

Siła gorącej wody

Na obszarze ok. 80 proc. powierzchni kraju są złoża wód geotermalnych. Przy ich optymalnym wykorzystaniu jesteśmy w stanie zaspokoić w kraju nawet 30 proc. zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania obiektów.

czytaj dalej
Cyfrowi tubylcy

Cyfrowi tubylcy

Łatwość, z jaką rodzące się pokolenie korzysta z techniki skłoniła badaczy do ukucia pojęcia cyfrowego tubylcy.

czytaj dalej
Błękitny węgiel lekarstwem na smog

Błękitny węgiel lekarstwem na smog

Nie wymaga nowoczesnych pieców. Praktycznie nie zanieczyszcza atmosfery. A do tego pozyskiwany jest z węgla kamiennego. Mowa o tzw. błękitnym węglu, paliwie prawie idealnym. Prawie, bo jego jedyną wadą jest wysoka cena.

czytaj dalej
Miliardy na walkę ze smogiem

Miliardy na walkę ze smogiem

Normy stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, w tym pyłu zawieszonego PM10 są w Polsce wielokrotnie przekraczane. W niektórych miejscach np. w Krakowie, na Śląsku czy we Wrocławiu nawet pięciokrotnie.

czytaj dalej
Cyganie na 500 z plusem

Cyganie na 500 z plusem

Realnie patrząc – o ile ktoś takie obliczenia zrobi – dopiero w tym roku będzie można stwierdzić, jak dalece polscy Romowie skorzystali z rządowego programu pomocy rodzinie, znanego jako „500 +”.

czytaj dalej
Marka Otwocka, czy będzie lokalna waluta w Otwocku?

Marka Otwocka, czy będzie lokalna waluta w Otwocku?

Marka Otwocka tak ma się nazywać waluta równoległa, o której wprowadzenie stara się samorząd Otwocka.  Wniosek w tej sprawie został skierowany do Ministerstwa Finansów. Waluta lokalna ma być sposobem na ożywienie Otwocka jego inwestycji i gospodarki na tym terenie.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?