Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Grawitacji wbrew

Przeczą prawom fizyki i fascynują. Rzeźby balansujące autorstwa autorstwa Jerzego Kędziorę cieszą się popularnością w kraju i na świecie. Jedna z nich – Przechodzący przez rzekę – stała się symbolem Bydgoszczy.

Od dworu do dworu cz. 2 – Mazowsze

Norwid w Korczewie albo Podkowiński w Chrzęsnem – dworów, związanych z wielkimi Polakami na Mazowszu jest sporo. Są też mniej znane, jak np. ten w Dąbrowie, przed wojną należący do warszawskiej rodziny lekarzy Fonbergów. Wszystkie je łączy to, że zostały wsparte funduszami publicznymi i prywatnymi, które przywróciły im dawny blask.

Od dworu do dworu cz. 1 – ziemia radomska

Gombrowicz we Wsoli, Kochanowski w Czarnolasie, Norwid w Korczewie, Pułaski w Warce, Podkowiński w Chrzęsnem, Chopin w Sannikach. Dworów, związanych z wielkimi Polakami na Mazowszu jest naturalnie więcej.

“Zły” czeka na pomoc

Brakuje jeszcze niewiele ponad 5 tysięcy złotych by powstał mural poświęcony najsłynniejszemu bohaterowi z powieści Leopolda Tyrmanda. Zły ma zostać namalowany na ścianie Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Organizatorem zbiórki internetowej, która potrwa do końca miesiąca jest Stacja Muranów a Polskamowi.pl wspiera medialnie akcję.

Pomóż. “Zły” może mieć mural w Warszawie.

Rozpoczęła się akcja crowdfundingowej zbiórki na mural poświęcony Złemu – jednemu z najbardziej znanych bohaterów literackich stolicy. Wizerunek bohatera powieści Leopolda Tyrmanda ma powstać na północnej ścianie Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Polskamowi.pl wspiera medialnie zbiórkę.

Saksofon to nie tylko jazz. VIDEO

Jak oddychać, jak interpretować zapis nutowy czy nawet jaką pozycję przyjąć do gry? Reporter portalu Polskamowi.pl był świadkiem jak trudna to sztuka. A tego wszystkiego mogli dowiedzieć się młodzi muzycy, uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Muza i biznes

Od kilku tygodni Mińsk Mazowiecki ma salę koncertową. Zyskał też kino, na które, jak ustalił portal Polskamowi.pl mieszkańcy miasta czekali kilka lat.

Syrenami Muzeum się zaczyna

„Użyj muzeum”, czyli co będzie działo się w Muzeum nad Wisłą, nowej przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Jego dyrekcja i pracownicy zapewniają, że całkiem sporo.

„Dywizjon 303” film oddający hołd polskim bohaterom VIDEO

Jeszcze kilka miesięcy dzieli nas od wejścia na ekrany   kin  filmu  „Dywizjon 303”.  Wszystko wskazuje na to, że możemy  się spodziewać bardzo udanego filmu – pamiętajmy – fabularnego,   a nie historycznego, tak jak niektórzy tego oczekują.

Przyroda, konie i emocje

Obchodzące 50-lecie powstania Muzeum Regionalne w Siedlcach po kilkumiesięcznym remoncie udostępniło swoje sale zwiedzającym. Na pierwszy ogień poszła niezwykła wystawa Macieja Falkiewicza.

Powstanie – wspólna sprawa

Ciemnoskóry jazzman o ps. „Ali” z Nigerii, belgijski przemytnik diamentów czy włoscy kucharze – to bohaterowie, powstającego filmu „Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim” w reżyserii Małgorzaty Bramy.

Śmierć nasza codzienna

Dlaczego trumny wynoszono przez okna, a dzieci uśmiechały się pozując do zdjęcia ze zmarłym krewnym – o tym można dowiedzieć się na wystawie fotografii „To, co nie umiera, nie żyje”.

Sentymentalny niczym Scarlet O’Hara

„Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie” to najnowsza książka Marcela Woźniaka. Z autorem o Warszawie i nie tylko, rozmawia Anna Krzesińska

40 lat na scenie

Na stronie w Internecie przy nazwisku Dorota Stalińska napisane jest tak „To strona, dzięki której chcielibyśmy ocalić od zapomnienia momenty ważne, miłe, chwile spędzone z wierszami, filmami i piosenkami Doroty Stalińskiej”.

Karnawałowe targi na dziewczęta

W polskiej tradycji istnieją dwa karnawały: pierwszy – zimowy, zwany Białym Karnawałem oraz drugi, Zielony, którego początkiem są wiosenne dni tuż po Wielkanocy.

40 lat minęło…

Życie zaczyna się po “40”? Chyba nie, bo choć Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego świętuje właśnie 40. sezon artystyczny, to już dawno temu stała się ulubionym miejscem dla płockich melomanów. Co więcej, na przestrzeni lat jej gośćmi byli nie tylko artyści związani stricte z muzyką klasyczną, ale też przedstawiciele takich gatunków muzycznych, jak jazz, rock czy pop, którzy prezentowali się publiczności w nowych, odświeżonych aranżacjach.

Robźëm masło jϊ pampuchy na Kurpiach

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji warsztatów etnograficznych ,,Ginące zawody’’, które pod patronatem starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła, od 16. lat odbywają się w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. W ubiegłorocznych, XVI  warsztatach uczestniczyło  prawie 2700 osób, głównie dzieci ze szkół powiatu ostrołęckiego i Ostrołęki.

Co dalej z Muzeum Czartoryskich

„Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci, najsłynniejsze, znajdujące się w polskich zbiorach dzieło światowej sztuki, z Wawelu powróci na stałe do budynku Muzeum Czartoryskich w Krakowie.

Czerwony Atrament

Cały świat zamknięty w małym, niepozornym ziarenku – tak mógłby się reklamować płocki Czerwony Atrament. Księgarnio-kawiarnia obchodziła niedawno swoje pierwsze urodziny, a było co świętować, bo lokal przy Kolegialnej 4 bardzo szybko wyszedł poza swoją konwencję, biorąc na siebie rolę jednego z liderów w kształtowaniu społeczno-kulturalnego charakteru miasta.

Żeromski w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy położony jest w samym centrum uzdrowiskowej części Konstancina-Jeziorny. Największą atrakcją parku jest Tężnia Solankowa i niezwykły mikroklimat jaki w Parku panuje, dzięki niej podobno walory zdrowotne mikroklimatu wytwarzanego przez tężnię są najlepsze w Polsce oddychamy w Konstancinie lepszym powietrzem niż np. w Trójmieście  nad morzem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?