Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Plac zabytkiem już nie jest

Plac Narutowicza został wykreślony z rejestru zabytków. To oznacza spore opóźnienia w, tak oczekiwanej przez mieszkańców, rewitalizacji tego miejsca.

O ćwierć miliona za mało

Miasto Węgrów znalazło się na wysokiej pozycji listy samorządów, którym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało pieniądze na rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Planowany żłobek tu jednak nie powstanie.

Płocczanie chcą wiarygodnych badań

W Płocku jest potężny koncern paliwowo-energetyczny, ale to nie przekłada się na korzyści dla mieszkańców, bo olej napędowy i benzyna są tu droższe niż w innych miastach.

Inwestycja w pomiary

Radni miejscy w Płocku przeznaczyli 250 tysięcy złotych na zakup mobilnej stacji mierzącej poziom zanieczyszczenia powietrza.

W oczekiwaniu na „nowe życie”

W PRL-u był miejscem, gdzie można było kupić tak deficytowe towary, jak: alkohol bez kartek, cytrusy, niemieckie proszki do prania, kożuchy czy jeansy.

Sumienie, monitoring i śledztwo

Relikwiarz z relikwiami św. Jana Pawła II odnaleziony w Sulejówku niedaleko Warszawy. Został skradziony z tamtejszego kościoła. Złodziejowi i paserowi grozi do 5 lat więzienia.

Ciechanów: poszerzenie granic miasta zawieszone

Kargoszyn i Chruszczewo na razie nie staną się dzielnicami Ciechanowa. Prezydent miasta Krzysztof Kosiński wstrzymał procedurę do czasu wyjaśnienia przez Parlament spraw związanych z ewentualną zmianą ordynacji wyborczej.

Udaremniony przekręt

Chcieli wyłudzić od państwa 75 milionów złotych, ale kontrolerzy powiedzieli: stop. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Płocku udaremnili próbę oszustwa na bardzo dużą skalę.

Wieżowiec górą

Pawilon „Emilia” przy ulicy E. Plater w Warszawie był zabytkiem niecałe dwa miesiące. Już zniknął z rejestru. Niewiele też zostało z samego modernistycznego budynku z lat 60. – jedynie fragmenty żelbetowej konstrukcji.

Bez uchybień

Trwała od maja ubiegłego roku, ale niczego nie wykazała. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku zakończyła się kontrola Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którą wszczęto po konflikcie, do jakiego doszło pod koniec poprzedniego roku akademickiego między byłym rektorem a częścią pracowników i studentów uczelni.

Morsom zima nie straszna

Zimowa Narew sprzyja morsowaniu, jak twierdzą członkowie nieformalnego stowarzyszenia Morsów z Ostrołęki.

Słony rachunek

Nad mieszkańcami trzech bloków przy ulicy Żyznej w Płocku zawisło widmo odcięcia wody, mimo że regularnie płacili rachunki. Sprawa już się wyjaśniła, choć pozostaje pytanie, czy nieporozumienia między spółką Wodociągi Płockie a firmą Inbud (właściciel budynków) nie doprowadziły do zbyt radykalnych rozwiązań?

Tradycyjni jak warszawiacy

Stołeczni pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przygotowali doroczny raport dotyczący ich działalności. Prędzej czy później z tymi urzędnikami spotka się każdy z nas. To od nich otrzymuje bowiem wszystkie istotne dla nas dokumenty – od aktu urodzenia poprzez małżeński aż po akt zgonu bliskich nam osób.

Kolos na Okęciu. VIDEO

Airbus A380 czyli największy samolot pasażerski na świecie przez kilka godzin gościł na warszawskim lotnisku na Okęciu.

IX Jarmark Tumski

Znane są pierwsze szczegóły dotyczące IX edycji Jarmarku Tumskiego w Płocku. Święto kolekcjonerów i wystawców odbędzie się w weekend 2-4 czerwca i jak zwykle zajmie znaczną część Starego Miasta, tj. Nowy Rynek, ulicę Tumską, plac Narutowicza, ulicę Grodzką i Stary Rynek.

Z sali balowej w parkowy plener

Siarczysty mróz nie przestraszył maturzystów z Targówka. Przez kilkanaście minut tańczyli poloneza przed Teatrem Rampa w Parku Wiecha w Warszawie.

Jawne ale nie całkiem

Sąd Najwyższy zdecydował się jednak na ujawnienie informacji dotyczących kart kredytowych na swej stronie internetowej. To reakcja na krytyczne komentarze, które pojawiły się po tym jak nagłośniono sprawę. O braku zgody na ujawnienie takich informacji pisaliśmy 7 lutego.

Nieoczekiwane odkrycie

Militaria z okresu II wojny światowej i XIX-wieczny Talmud Babiloński – to niektóre odkrycia na terenie budowy obwodnicy Płocka. Wszystkie zostały znalezione w rejonie Stróżewka, Nowego Boryszewa i ulicy Jędrzejewo. Były też niebezpieczne znaleziska.

Uchwała reklamowa do poprawki

Pierwsza w kraju ciechanowska uchwała reklamowa będzie przygotowana od początku. I choć nie zaczęła ona obowiązywać już budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów.

Tajne przez poufne

Nie poznamy wydatków z kart kredytowych sędziów Sądu Najwyższego. Nie zgodziła się na to Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego. W swej decyzji odmawiającej dostępu do danych przekonywała, że nie pozwala na to m.in. rota przysięgi sędziego.

Dron mandatu nie wystawi

Tej zimy okazało się, że Siedlce są jednym z najbardziej zanieczyszczonych smogiem polskich miast. Radni z PO zaproponowali, by do walki z nim zaprząc drony. Magistrat i Straż Miejska nie przyklasnęły temu pomysłowi.

Dobroczynna armia

Taka “dobroczynna armia” “to wyjątek. Liczy ponad 1300 osób. Radom, w którym działa największy wolontariat w Polce, zbudował jego międzynarodowe centrum. To pierwsza tego typu instytucja w kraju.

Kłopotliwa pozostałość

Nawet 2 miliony złotych – tyle będą musiały zapłacić do spółki starostwo powiatowe i urząd miasta w Gostyninie koło Płocka. To koszty utylizacji ponad 1000 ton substancji chemicznych, które znajdują się na dwóch prywatnych działkach przy ulicy Ziejkowej.

Powściągliwość w mediach

Niektórzy sędziowie znikną z social mediów, inni poważnie ograniczą swoją aktywność na Facebooku czy na Twitterze. Taki efekt może przynieść nowy paragraf wprowadzony do kodeksu etyki sędziowskiej. Zmian dokonała swą uchwałą Krajowa Rada Sądownictwa na styczniowym posiedzeniu.

Podziel się ciepłem

Akcja „Wymiana ciepła” to pomysł, który ma pokazać Polakom, że w prosty sposób można pomagać.

  • 1
  • 2

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?