Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Mieszkaj świadomie. Część IV. Bezpłatna pomoc prawna. VIDEO

Zbyt mało wiemy o przepisach mieszkaniowych, np. o tym, że przysługuje nam bezpłatna pomoc prawna. W Polskamowi.pl Dr Krystyna Krzekotowska z Uczelni Łazarskiego wyjaśnia, w jakich okolicznościach możemy się takiej pomocy domagać, komu konkretnie przysługuje i gdzie tkwią słabości tego rozwiązania.

Ciekawostki lotnicze na lotnisku Chopina w Warszawie. Chinook. VIDEO

Lotnisko Chopina w Warszawie co jakiś czas przyjmuje niecodziennych gości. Kamera portalu Polskamowi.pl zarejestrowała przylot amerykańskiego śmigłowca Chinook. To potężna, wielozadaniowa maszyna. Jej cechą charakterystyczną dwa wirniki obracające się w przeciwnych kierunkach, co pozwala wykorzystać całą moc do pionowego wznoszenia.

Siłacze z Europy w Mikołajkach. VIDEO

To wyjątkowe zawody. Pierwszy raz biorą w nich udział zawodnicy z Czech, Ukrainy i Słowacji. Polskę reprezentują Robert Cyrwus i pochodzący z województwa warmińsko-mazurskiego Przemysław Brzoza. Na przeciw nich stanęli Oleolenko i Tsifra z Ukrainy, Peter Pucha i Tomas Bernath ze Słowacji oraz Jiri Vytiska i Jan Sleis z Czech.

Eksmisja 80-latki. VIDEO

Mieszkanka Wrocławia miała trafić do noclegowni bo komornik zlicytował jej mieszkanie. Kobieta popadła w długi, gdy zaciągnęła niewielką pożyczkę w parabanku. Odsetki rosły błyskawicznie. Mimo, że organizatorzy firmy pożyczkowej siedzą a kobieta jest świadkiem w sprawie, 2 lata temu komornik sprzedał mieszkanie. Na razie eksmisja została wstrzymana. Pomogli działacze społeczni. Sprawę ujawniła Gazeta Wyborcza. Dr Krystyna Krzekotowska z Uczelni Łazarskiego, która na portalu Polskamowi.pl udziela porad prawnych związanych z prawem mieszkaniowym, uważa że ta sprawa to przykład bezduszności prawa i ludzi.

Na weekend zapraszamy do Opatowa. VIDEO

Opatów – niewielkie miasto na Ziemi Sandomierskiej. Położone raczej poza głównymi szlakami turystycznymi. Ale warto je odwiedzić. Dość powiedzieć, że liczy ponad 700 lat, ma liczne zabytki i ciekawostki. Polskamowi.pl zaprasza do Opatowa.

Wędkowanie.Odcinek III. Jak łowić drapieżniki? VIDEO

Czas zaczaić się na drapieżniki. Może sandacza albo szczupaka. W Polskamowi.pl kolejny odcinek wędkarskich porad. W tym odcinku dowiemy się m. in. jak dobrać spinning, jaką przynętę, co to jest “czytanie wody i jakich miejsc szukać, by złowić drapieżną rybę.

Ciekawostki lotnicze. VIDEO

Polskamowi.pl prezentuje śmigłowiec Eurocopter EC135. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma 27 takich karetek w wersjach P2+ i P3. Stacjonują w 21 bazach regionalnych i jednej sezonowej. Zobacz jak sprawdza się ten śmigłowiec w działaniu.

Podróże z Mateuszem. Część 3. VIDEO

Rodzina Pyrków przemierza świat. Razem z rodzicami podróżuje od najmłodszych lat Mateusz. Dziś ośmioletni chłopak podlega obowiązkowi nauczani ale może uczyć się indywidualnie. Jak wygląda edukacja w podróży, ile czasu musi poświęcić na podręczniki, w jakich warunkach się uczy? Odpowiedzi na portalu Polskamowi.pl w rozmowie z tatą Edim i Mateuszem.

Polska Mówi, Polska pyta dr. Mularczyka. Odcinek VII. VIDEO

Kolejne rady dietetyka. Tym razem dr Mularczyk mówi o tym jak trenować w czasie upałów, jak wysiłek wpływa na nasz organizm? Co ważne, w jaki sposób uzupełniać elektrolity i czy dobre są do tego płyny izotoniczne, na portalu Polskamowi.pl wyjaśnia dr Michał Mularczyk, specjalista dietetyk.

Mieszkaj świadomie. Część II. Eksmisja. VIDEO

Czy lokator ma jakieś szanse, by uchronić się przed eksmisją? Gdzie ma szukać pomocy? Jaką rolę w sporze z najemcą powinna odegrać gmina? W Polskamowi.pl dr Krzystyna Krzekotowska z Uczelni Łazarskiego radzi, w jaki sposób wykorzystać obowiązujące prawo, by nie znaleźć się na bruku.

Pożegnanie Air Force One. VIDEO

16 godzin z minutami gościł w Polsce prezydent Donald Trump. Przez ten czas na warszawskim lotnisku Fryderyka Chopina stały dwa prezydenckie Jumbo Jety. Kilkadziesiąt minut po 14-ej Air Force One wystartował do Hamburga. Tę chwilę utrwalił portal Polskamowi.pl.

Air Force One w Warszawie. VIDEO

Jeden z najbardziej tajemniczych samolotów świata, Air Force One z prezydentem Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował w Warszawie. Portal Polskamowi.pl był świadkiem tego zdarzenia. Przeżyjcie ten moment razem z nami.

Podróże z Mateuszem. Część 2. VIDEO

Jesteśmy nomadami, w wywiadzie dla Polskamowi.pl mówi Edi Pyrek, który wraz żoną Asią i ośmioletnim synem Mateuszem życie spędzają w podróżach po świecie. Jaka jest ich filozofia życiowa, jak i gdzie uczy się Mateusz skoro nie chodzi do szkoły? Co ciekawe chłopiec jest autorem kilku książek, Mały autor opowiada jak napisał swoją najnowszą: “Mateusz na tropie świętego Graala”. Przedstawiamy drugi odcinek fascynującej rozmowy o podróżach i budowaniu rodziny i domu bez czterech ścian.

Wędkowanie. Odcinek I. Początki

Wędkarstwo to pasja tysięcy Polaków. To dla nich ale i dla tych, którzy zamierzają pierwszy raz sięgnąć po wędkę Polskamowi.pl rozpoczyna nowy cykl porad. Na początek o tym, jak legalnie łowić ryby.

Polskamowi.pl z wizytą u neurologa. Część V. Ból głowy. VIDEO

Czym różni się ból głowy od migreny, co wpływa na pojawienie się bólów migrenowych, jak sobie pomóc? Odpowiedzi na te i inne pytania w rozmowie Andrzeja Dybowskiego z dr Katarzyną Toruńską specjalistą neurologiem, z Gabinetu Neurologicznego z Pracownią EMG na ul. Jadźwingów 2 w Warszawie.

Małopolska zaprasza. VIDEO

To może być świetny pomysł na wakacyjny wyjazd a nawet weekendowy wypad. Bo Małopolska to nie tylko góry. Polskamowi.pl udowadnia, dlaczego warto tam pojechać.

Uwaga ! Burze. VIDEO

Około południa nad Warszawą i okolicami przeszła gwałtowna burza. W wielu miejscach ulice tarasują połamane drzewa. Duże utrudnienia są też w ruchu kolejowym. Meteorolodzy ostrzegają, to jeszcze nie koniec. Burze i gwałtowne ulewy mogą wystąpić w całej Polsce oprócz województwa zachodniopomorskiego.

Ppłk Andrzej Kruczyński o azylu w szkole. VIDEO

W Polskamowi.pl o azylu w szkole. Jak go stworzyć w przypadku zagrożenia, jak się w nim zachowywać, jak stworzyć strefę bezpieczeństwa? Prezentujemy kolejną rozmowę z byłym oficerem GROM-u na temat bezpieczeństwa w szkołach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?