W 21 kolejce niemieckiej Bundesligi, Bayern Monachium grał na wyjeździe z Herthą Berlin. Robert Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Vadad Ibisević. Bawarczycy dominowali, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Po godzinie gry na boisku pojawił się Lewandowski. Już w szóstej minucie doliczonego czasu gry kapitan reprezentacji Polski uratował punkt mistrzom Niemiec. Lewandowski wykazał się refleksem i wykorzystał zamieszanie pod bramką Herthy po rzucie wolnym. Po meczu w Berlinie Bayern ma 50 punktów i pewnie prowadzi w tabeli.
W Dortmundzie Borussia grała z Wolfsburgiem. W 20 minucie piłkę do własnej bramki skierował zawodnik Wilków Jeffrey Bruma. Trzy minuty po przerwie na 2:0 podwyższył Łukasz Piszczek, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Tuż przed upływem godziny gry, wynik na 3:0 ustalił Ousmane Dembele, który wykorzystał dośrodkowanie Piszczka. Piętnaście minut przed końcem  na boisku w barwach Wolfsburga pojawił się Jakub Błaszczykowski. Dzięki zwycięstwu Borussia awansowała na trzecie miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Bayernu traci aż 13 punktów.