Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Wietrzne miasto w deszczu

– Drapacze chmur były do połowy zakryte chmurami deszczowymi. Wyglądało to jak scena z jakiegoś dreszczowca. Stałam tak zachwycona, z zadartą głową i robiłam zdjęcia – wspomina swój pobyt w Chicago w rozmowie z reporterką PolskaMowi Marta Swoboda, autorka blogu podróżniczego cojapaczam.pl
Czytaj więcej

Rum, cygara, salsa i starych samochodów czar

Czar wypielęgnowanych amerykańskich samochodów z lat pięćdziesiątych? Wciąż żywy, choć coraz bardziej dogorywający komunizm? Wszechobecna muzyka i pełni wigoru tancerze? A może urok dekadencji, rozpadających się pałacyków i kamienic, wciąż noszących ślady dawnej świetności? Co takiego sprawia, że akurat ta karaibska wyspa przyciąga jak magnes?
Czytaj więcej

Ptasie gody

W Karkonoszach i Górach Izerskich jeszcze do końca maja zamknięte są cztery szlaki turystyczne Polskamowi.pl pyta dlaczego?
Czytaj więcej

Odnawianie szlaków turystycznych w Beskidzie Sądeckim

"Polska Mówi" odwiedziła Beskid Sadecki gdzie przez najbliższe trzy miesiące przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego będą odnawiali górskie piesze trasy te najbardziej zniszczone, zaniedbane i najciekawsze.
Czytaj więcej

Multimilioner pod baobabem

Skok na bungy z mostu ponad kanionem, kultowy rafting czy spacer z lwem? A może kąpiel na skraju jednego z największych w Afryce wodospadów i na deser - przekąski z larw? Jeśli komuś mało, ma szansę na sto trylionów dolarów.
Czytaj więcej
Pałac w Nieborowie zaprasza

Pałac w Nieborowie zaprasza

Ok. 60 kilometrów od Warszawy i Łodzi można zobaczyć i oczywiście zwiedzić przepiękny barokowy pałac. Polskamowi.pl zaprasza do Nieborowa.

czytaj dalej
Podróżuj za grosze. Londyn.

Podróżuj za grosze. Londyn.

Marta Gackowska, prowadzi bloga Podróżuj za grosze, w którym prezentuje, w jaki sposób samemu zorganizować sobie jak najtańsze zwiedzanie europejskich miast. Tym razem opowie o Londynie.

czytaj dalej
Szydłowiec – zapomniana perła.

Szydłowiec – zapomniana perła.

To propozycja na weekendowy wypad, choćby z Warszawy. Polskamowi.pl poleca Szydłowiec. To kilkunastotysięczne miasto powiatowe leży na południowych krańcach województwa mazowieckiego. Z łatwością można je ominąć, bowiem od niedawna jest czynna ekspresowa obwodnica miasta. Ale kto zdecyduje się wpaść na chwilę nie pożałuje.

czytaj dalej
Śmieciowe wakacje

Śmieciowe wakacje

Wszędzie tam gdzie pojawiają się urlopowi Rodacy, pozostają…śmiecie. Są nowo-Polacy, komuno-Polacy, postkomuno-Polacy, i śmiecio-Polacy. Ci ostatni, bez względu na wyznanie i przynależność do partii politycznych, śmiecą z jednakowym zapałem.

czytaj dalej
Opowieść zza wody

Opowieść zza wody

Jak wygląda codziennie życie w jednym z amerykańskich miast, co zadziwiło i zaszokowało Polaka, który poleciał za wielką wodę? O tym opowiedział portalowi PolskaMowi.pl warszawiak Paweł Zalewski.

czytaj dalej
Jak podróżować z psem

Jak podróżować z psem

Coraz więcej hoteli, pensjonatów czy kwater pozwala na przyjazd z czworonożnym pupilem. Reporterka PolskaMowi.pl pyta blogerkę Katarzynę Świerczyńską co zrobić, aby taki pobyt był udany dla wszystkich.

czytaj dalej
Pomagajmy sobie. Na wodzie też. VIDEO

Pomagajmy sobie. Na wodzie też. VIDEO

Na jeziorze Śniardwy utknęła grupa młodych żeglarzy z klubu Santa Maria. Zaskoczyła ich flauta czyli brak wiatru. Ale znalazła się pomocna dłoń a raczej hol. Rejs “Rudej” zakończył się szczęśliwie.

czytaj dalej
Sen zmniejsza głód.

Sen zmniejsza głód.

Naukowcy z Chicago przeprowadzili ciekawe badania na temat braku snu i związanych z tym pojawiających się napadów głodu. Polskamowi.pl prześledziła te zależności.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?