Park Zdrojowy położony jest w samym centrum uzdrowiskowej części Konstancina-Jeziorny. Największą atrakcją parku jest Tężnia Solankowa i niezwykły mikroklimat jaki w Parku panuje, dzięki niej podobno walory zdrowotne mikroklimatu wytwarzanego przez tężnię są najlepsze w Polsce oddychamy w Konstancinie lepszym powietrzem niż np. w Trójmieście  nad morzem.

Zdecydowanie warto wybrać się w weekend na spacer i pooddychać świeżym powietrzem oraz popatrzeć na piękne wille konstancińskie z początku XX wieku przy ul. Sienkiewicza, Batorego, Jagielońskiej lub posiedzieć nad rzeką Jeziorką.  W Konstancinie można podziwiać bardzo różne style, poczynając od neogotyku poprzez architekturę dworską aż po secesję czy modernizm.

Odrestaurowany, zmodernizowany i zadbany park zaprasza mieszkańców Konstancina i Warszawy na spacery przy tężniach solankowych, które widać z daleka, mają one 40 m długości i 6 m wysokości. W porównaniu do najbardziej znanej tężni w Ciechocinku ta jest dużo mniejsza, ale jej walory architektoniczne i lecznicze są równie ogromne. W czasie rewitalizacji parku dokonano regulacji drzewostanu, oczyszczone zostały brzegi rzek Jeziorka i jej dopływu rzeki Małej, wyłożone zostały kamieniem alejki spacerowe oraz powstał system pomostów na podmokłym terenie na wschodnim skraju parku. Spacerując po parku możemy zobaczyć pomnik Jana Pawła II, jest ciekawy zegar słoneczny, jest też nowy piękny amfiteatr i jest ławka na której można usiąść obok Stefana Żeromskiego. Ławka znajduje się  na Skwerze Stefana Żeromskiego w Parku Zdrojowym.
Przypomnijmy, że w Konstancinie  w willi „Świt” mieszkał ten jeden z najważniejszych polskich prozaików i dramaturgów. Willa początkowo była własnością artysty – malarza Zdzisława Jasińskiego. W 1920 roku została kupiona przez  Stefana Żeromskiego. Po  śmierci pisarza, na mocy testamentu, willę „Świt” odziedziczyła żona Anna i córka Monika, która mieszkała w niej do swojej śmierci w 2001 r. Obecnie w budynku znajduje się muzeum Stefana Żeromskiego. Ale wróćmy do postaci siedzącego pisarza. Autor Paweł Pietrusiński przedstawił Żeromskiego siedzącego na ławce, zamyślonego nad nowym literackim dziełem. Tuż obok pomnika pisarza spacerowicze mogą przeczytać cytaty z jego dzieł, m.in. z „Ludzi bezdomnych”, „Przedwiośnia”, „Dziejów grzechu”, wykute na tablicach z brązu i usytuowane  na nisko ustawionych cokołach  wokół figury.

Skwer Stefana Żeromskiego z pomnikiem pisarza został zaplanowany w Parku Zdrojowym  kilka lat temu, jeszcze przed jego przebudową. Jednak powstał dopiero  w 152. rocznicę urodzin literata.

Warto podkreślić, że Konstancin – Jeziorna jest jedynym uzdrowiskiem na naszym pięknym Mazowszu.