Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Całe życie z kolorami

Atawistyczne, symboliczne i kulturowe znaczenie kolorów ma długą historię w naszej cywilizacji. Dzięki nim rozpoznajemy status społeczny, emocje i uczucia oraz zmiany zachodzące w przyrodzie.
Czytaj więcej

Jacy jesteśmy czyli “Polska Mówi” sprawdza jak dbają o siebie Polacy

72–lata – to średni wiek jakiego dożywa Polak. Na świętowanie 80 urodzin może natomiast liczyć polska kobieta.
Czytaj więcej

Medycyna przyszłości

Hałas, muzyka oraz wypowiadane słowa, a zwłaszcza emocje, zmieniają strukturę wody.
Czytaj więcej

Zrozumieć permakulturę

Zdrowa żywność ze zdrowych, nieskażonych nawozami  upraw, czyli permakultura.  Może warto się zainteresować takim sposobem uprawiania gleby.
Czytaj więcej

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA, MND) choroba budząca powszechny lęk

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA,MND) to choroba o nieznanej przyczynie i patogenezie, choroba zwyrodnieniowa wieloukładowa i wieloczynnikowa.
Czytaj więcej
Tężyczka utajona. VIDEO

Tężyczka utajona. VIDEO

Tężyczką określamy stan chorobowy, który cechuje wzmożona pobudliwość nerwowo-mięśniowa. Objawy min.: bóle i zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, drżenia mięśni kończyn, kurcze mięśni, niepokój, drętwienia i mrowienia kończyn, uczucie osłabienia, zaburzenia koncentracji i pamięci, stany lękowe. Jak rozpoznać tężyczkę portalowi Polskamowi.pl opowiada neurolog Katarzyna Toruńska.

czytaj dalej
Energia wiosny

Energia wiosny

To już dosłownie za kilka dni. Przyroda obudzi się do życia, a my razem z nią. Jednak wiosenne przesilenie nie jest łatwym czasem dla naszego organizmu.

czytaj dalej
Dla zdrowia i smakoszy

Dla zdrowia i smakoszy

Wspólnie kupują żywność, i to bezpośrednio od producentów. Na takich ogólnych zasadach działa Płocka Kooperatywa Spożywcza. To rodzaj spółdzielni, której członkowie stawiają na dobrą jakość produktów, wybierając ponadto te ekologiczne i wytwarzane lokalnie. Co więcej, większość wyrobów jest na ogół zamawiana w ilościach hurtowych, co sprawia, że ich ceny są też bardziej przystępne niż w sklepach.

czytaj dalej
Emeryci w akcji

Emeryci w akcji

Starsze osoby z Płocka w końcu mają trochę przestrzeni wyłącznie dla siebie. Od 17 stycznia działa Centrum Aktywności Seniora, które powstało przy Otolińskiej 6.

czytaj dalej
Mrozoodporni cykliści

Mrozoodporni cykliści

Podobno nadejście zimy niektórych zaskakuje. Nie dotyczy to jednak wielu rowerzystów, którzy przez cały rok bez względu na (nie)pogodę przemierzają stołeczne ulice.

czytaj dalej
GMO a zdrowie

GMO a zdrowie

Zwolennicy genetycznie modyfikowanej żywności usilnie zapewniają nas, że jest ona zdrowa i bezpieczna.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?