Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Bazar Olkuska. VIDEO

Jest takie miejsce na mapie Starego Mokotowa w Warszawie, gdzie na zakupach można spotkać znane postaci świata artystycznego, politycznego. Z zewnątrz przypomina zadbany ale jednak budynek warsztatowy, po przekroczeniu progu znajdujemy się w innym świecie, świecie który dostarczy nam produktów zdrowych, z których przygotujemy każdy, nawet wykwintny posiłek. Polskamowi.pl była na Bazarze Olkuska.

Niebo w gębie czyli rzecz o mazurskim miodzie. VIDEO

O zaletach miodu zapisano tony papieru. Ale jeden według producentów jest unikatowy. To miód z Mazur. Polskamowi.pl odpowiada, dlaczego jest tak wartościowy, z jakich kwiatów pochodzi i jaka była rola Niemców w uzyskaniu takiego produktu.

Czekolada działa na umysł.

Od dawna mówi się o zbawczym działaniu czekolady na nasz organizm. Naukowcy z włoskiego uniwersytetu w Aquili udowodnili, że flawanole zawarte w czekoladzie wzmacniają pamięć a w przypadku starszych osób usprawniają umysł.

Sen zmniejsza głód.

Naukowcy z Chicago przeprowadzili ciekawe badania na temat braku snu i związanych z tym pojawiających się napadów głodu. Polskamowi.pl prześledziła te zależności.

Polska Mówi, Polska pyta dr. Mularczyka. Odcinek VI.VIDEO

Lato. Upały. Jak sobie z nimi radzić, na co powinna zwracać uwagę kobieta w ciąży a na co osoba starsza. Co dzieje się w człowieku wystawionym na długotrwałe działanie ciepła, wyjaśnia na portalu Polskamowi.pl dr Michał Mularczyk, specjalista dietetyk.

Tężyczka utajona. VIDEO

Tężyczką określamy stan chorobowy, który cechuje wzmożona pobudliwość nerwowo-mięśniowa. Objawy min.: bóle i zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, drżenia mięśni kończyn, kurcze mięśni, niepokój, drętwienia i mrowienia kończyn, uczucie osłabienia, zaburzenia koncentracji i pamięci, stany lękowe. Jak rozpoznać tężyczkę poprzez badanie EMG – próba tężyczkowa portalowi Polskamowi.pl opowiada dr Katarzyna Toruńska specjalista neurolog, prowadząca Gabinet Neurologiczny z Pracownią EMG na ul. Jadźwingów 2 w Warszawie.

Energia wiosny

To już dosłownie za kilka dni. Przyroda obudzi się do życia, a my razem z nią. Jednak wiosenne przesilenie nie jest łatwym czasem dla naszego organizmu.

Dla zdrowia i smakoszy

Wspólnie kupują żywność, i to bezpośrednio od producentów. Na takich ogólnych zasadach działa Płocka Kooperatywa Spożywcza. To rodzaj spółdzielni, której członkowie stawiają na dobrą jakość produktów, wybierając ponadto te ekologiczne i wytwarzane lokalnie. Co więcej, większość wyrobów jest na ogół zamawiana w ilościach hurtowych, co sprawia, że ich ceny są też bardziej przystępne niż w sklepach.

Emeryci w akcji

Starsze osoby z Płocka w końcu mają trochę przestrzeni wyłącznie dla siebie. Od 17 stycznia działa Centrum Aktywności Seniora, które powstało przy Otolińskiej 6.

Pierwsze: nie prowokuj

Ten to ma pecha, zawsze coś mu się przytrafia. Czy tego typu opinie są zasadne? Często – nie.

Mrozoodporni cykliści

Podobno nadejście zimy niektórych zaskakuje. Nie dotyczy to jednak wielu rowerzystów, którzy przez cały rok bez względu na (nie)pogodę przemierzają stołeczne ulice.

GMO a zdrowie

Zwolennicy genetycznie modyfikowanej żywności usilnie zapewniają nas, że jest ona zdrowa i bezpieczna.

Woda równa się zdrowie

Wypijamy 118 litrów wody rocznie na osobę. Polacy przyzwyczaili się  do picia wody   i coraz więcej jej spożywają. Najchętniej pijemy wodę butelkowaną. Średnio  wypijamy  jej  118 litrów rocznie, a Niemcy nieco ponad 200 l rocznie na osobę.

Wzorcowe rozwiązania w szpitalu powiatowym i DPS w Głubczycach

Oszczędzają i liczą każdy grosz… Odważne decyzje starosty głubczyckiego uratowały w 2007 roku przed bankructwem szpital powiatowy. Prowadzone konsekwentnie działania modernizacyjne przekształciły Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Głubczycach we wzorcową placówkę, dobrze wyposażoną  i profesjonalnie zarządzaną.

Jakie owoce i warzywa jeść zimą?

Zimą szczególnie powinno się dbać o odpowiednią ilość owoców i warzyw w naszej diecie. Warzywa importowane ( np.: pomidory, ogórki, sałata) wyglądają zdrowo, kolorowo i apetycznie, należy jednak pamiętać, że najczęściej mają one w środku sporo substancji chemicznych, które nie pozwalają im się zepsuć, a także powodują, że wyglądają one świeżo i  zachęcająco do kupna.

  • 1
  • 2

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?