Kamery on-line
Kamery on-line
Facebook

Medycyna przyszłości

Hałas, muzyka oraz wypowiadane słowa, a zwłaszcza emocje, zmieniają strukturę wody. A to ma bezpośredni wpływ na nasz organizm. Odpowiedź jaki w Polskamowi.pl

GMO a zdrowie

Zwolennicy genetycznie modyfikowanej żywności usilnie zapewniają nas, że jest ona zdrowa i bezpieczna.

Puść sobie krew

Krew jest potrzebna codziennie i to w dużych ilościach, nie tylko ofiarom wypadkom, ale także tym, którzy cierpią na różne choroby. Nie można jednak wytworzyć jej syntetycznie. PolskaMowi.pl przypomina, że oddając krew można uratować komuś zdrowie a nawet życie.

Cudowne warzywo.

Burak to łatwo dostępne i tanie cud – warzywo. Jest ono często niedoceniane i nie zawsze lubiane, Polskamowi.pl omawia jego cenne zalety.

To nie lipa a prawda.

Rośnie właściwie wszędzie, w parkach, osiedlach mieszkaniowych, w ogrodach, przy drogach. Kwitnie w lipcu, stąd zresztą nazwa miesiąca. Jest wielkim przyjacielem człowieka bo wpływa na nasze zdrowie. Nasza cenna lipa.

Zrozumieć permakulturę

Zdrowa żywność ze zdrowych, nieskażonych nawozami  upraw, czyli permakultura.  Może warto się zainteresować takim sposobem uprawiania gleby.

Oszczędzanie na zdrowiu. VIDEO

W Polsce nadal wykonuje się zbyt mało badań laboratoryjnych w ramach świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Brak badań we wczesnym stadium choroby powoduje, że wraz z jej zaawansowaniem rosną koszty leczenia pacjenta. W Polskamowi.pl szczegóły raportu.

Piękny uśmiech czyli rehabilitacja stomatologiczna. VIDEO

Dbaj o zęby prawda stara jak świat. Ale kiedy zapomniałeś o tym, w sukurs przychodzi medycyna. Najpierw stomatolog a potem nawet protetyk. Czy wiecie co to jest rehabilitacja stomatologiczna? Wszystkiego dowiecie się w portalu Polskamowi.pl z rozmowy z Mileną Budrewicz.

Jak sobie radzić z upałem? Nie uwierzysz.

Za komuny mówiono, że socjalizm ma czterech wrogów; wiosna, lato, jesień, zima. Dzisiaj jest podobnie; ciągle nam źle! Albo za gorąco albo za zimno. Deszcz – niedobrze, upał…??
No właśnie: jak sobie radzić w upały?

Witamy w tropikach.

Najbliższe dni nie poskąpią nam upałów. Niestety wraz z nimi nadejdą burze i obfite deszcze.

Dr Michał Mularczyk wyjaśnia co to jest insulinooporność. VIDEO

Dlaczego po posiłku często czujemy się zmęczeni? Jaki wpływ ma na to spożywany cukier i jak możemy niwelować skutki jego spożycia? Dr Michał Mularczyk, wyjaśnia w których produktach (o czym nie zdajemy sobie sprawy) znajduje się cukier. W Polskamowi.pl kolejny odcinek opowieści dietetyka o tajemnicach naszego organizmu.

Bazar Olkuska. VIDEO

Jest takie miejsce na mapie Starego Mokotowa w Warszawie, gdzie na zakupach można spotkać znane postaci świata artystycznego, politycznego. Z zewnątrz przypomina zadbany ale jednak budynek warsztatowy, po przekroczeniu progu znajdujemy się w innym świecie, świecie który dostarczy nam produktów zdrowych, z których przygotujemy każdy, nawet wykwintny posiłek. Polskamowi.pl była na Bazarze Olkuska.

Niebo w gębie czyli rzecz o mazurskim miodzie. VIDEO

O zaletach miodu zapisano tony papieru. Ale jeden według producentów jest unikatowy. To miód z Mazur. Polskamowi.pl odpowiada, dlaczego jest tak wartościowy, z jakich kwiatów pochodzi i jaka była rola Niemców w uzyskaniu takiego produktu.

Czekolada działa na umysł.

Od dawna mówi się o zbawczym działaniu czekolady na nasz organizm. Naukowcy z włoskiego uniwersytetu w Aquili udowodnili, że flawanole zawarte w czekoladzie wzmacniają pamięć a w przypadku starszych osób usprawniają umysł.

Sen zmniejsza głód.

Naukowcy z Chicago przeprowadzili ciekawe badania na temat braku snu i związanych z tym pojawiających się napadów głodu. Polskamowi.pl prześledziła te zależności.

Polska Mówi, Polska pyta dr. Mularczyka. Odcinek VI.VIDEO

Lato. Upały. Jak sobie z nimi radzić, na co powinna zwracać uwagę kobieta w ciąży a na co osoba starsza. Co dzieje się w człowieku wystawionym na długotrwałe działanie ciepła, wyjaśnia na portalu Polskamowi.pl dr Michał Mularczyk, specjalista dietetyk.

Tężyczka utajona. VIDEO

Tężyczką określamy stan chorobowy, który cechuje wzmożona pobudliwość nerwowo-mięśniowa. Objawy min.: bóle i zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, drżenia mięśni kończyn, kurcze mięśni, niepokój, drętwienia i mrowienia kończyn, uczucie osłabienia, zaburzenia koncentracji i pamięci, stany lękowe. Jak rozpoznać tężyczkę poprzez badanie EMG – próba tężyczkowa portalowi Polskamowi.pl opowiada dr Katarzyna Toruńska specjalista neurolog, prowadząca Gabinet Neurologiczny z Pracownią EMG na ul. Jadźwingów 2 w Warszawie.

Energia wiosny

To już dosłownie za kilka dni. Przyroda obudzi się do życia, a my razem z nią. Jednak wiosenne przesilenie nie jest łatwym czasem dla naszego organizmu.

  • 1
  • 2

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?