Kanał YouTube
Kanał YouTube
Facebook

Puść sobie… krew!

Krew jest potrzebna codziennie i to w dużych ilościach, nie tylko ofiarom wypadkom, ale także tym, którzy cierpią na różne choroby. Nie można jednak wytworzyć jej syntetycznie. PolskaMowi.pl przypomina, że oddając krew można uratować komuś zdrowie a nawet życie.

Czytaj więcej

#Rak

Ania i Krystian, którzy kochają się i są szczęśliwi pomimo nieustannej walki z nowotworem tarczycy, Ula tzw. „Boska Matka”, czy Ela, która dwa lata temu pożegnała swoją ukochaną córkę, Martę. To m.in. innymi bohaterowie wyjątkowej książki #Rak.

Czytaj więcej

Dziecko u stomatologa

Jak oglądać zęby dziecka? Na co rodzic powinien zwrócić uwagę? Kiedy zabrać pierwszy raz dziecko do dentysty? Kiedy pozwolić dziecku samodzielnie myć zęby? Według zaleceń, pierwsza wizyta stomatologiczna powinna się odbyć nie później niż około 18. miesiąca życia dziecka. Jej celem nie powinno być leczenie, lecz zaznajomienie dziecka z lekarzem, gabinetem stomatologicznym i narzędziami w nim stosowanymi. Polskamowi.pl podpowiada jak to zrobić.

Czytaj więcej

Elegancka skóra

Tapicerka ze skóry kojarzy się nam przede wszystkim z luksusowymi modelami samochodów, jachtów z eleganckimi meblami Kiedy jest ona w dobrym stanie, wnętrze auta jachtu, domu prezentuje się doskonale. Jednak wszelkie uszkodzenia tego wyjątkowego materiału dają efekt przeciwny. Co zatem
zrobić gdy powstają na skórze rysy, pęknięcia i zadrapania o tym na polskamowi.pl

Czytaj więcej

K2 w świetle kamer

K2 ośmiotysięcznik, najwyższy szczyt Karakorum, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. Znajduje się na granicy Chin i Pakistanu. To właśnie stamtąd powrócili uczestnicy narodowej wyprawy na K2 do Polski. – Wróciliśmy na tarczy, ale szczęśliwi, powiedział Krzysztof Wielicki – kierownik wyprawy. Wszyscy się świetnie spisali i podobno wszyscy chcą tam wrócić .Mamy coraz więcej doświadczeń, ale wielkim sukcesem były prognozy, które się sprawdzały. Muszę też przyznać, że byliśmy świetnie wyposażeni. Nie widziałem, żeby inna wyprawa była lepiej wyposażona. Misja nie powiodła się, ale jesteśmy dobrej myśli. – Znajdziemy sposób, żeby wejść na tę górę – powiedział Krzysztof Wielicki. A jak odbywały się wyprawy w Himalaje przed laty kiedy nie było tak znakomitego sprzętu i dokładnych prognoz pogody? O tym w polskamowi.pl rozmowa

Czytaj więcej

Nie bij mnie – czyli przemoc w rodzinie

Przemoc domowa jest wciąż tematem drażliwym w naszym społeczeństwie. Przemoc w rodzinie jest niewątpliwie najgorszym rodzajem przemocy, ponieważ sprawcą jest najbliższa osoba – członek rodziny. Dotyka ona wiele rodzin i to bez względu na status majątkowy czy wykształcenie. Jak rozpoznać, że dziecko jest poddane takiej przemocy, jak pomóc w konkretnym przypadku i kto powinien udzielić pierwszej pomocy? W Polskamowi.pl swoimi radami dzieli się znany psycholog Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Czytaj więcej

Kot w domu psa czy pies w domu kota ?

Przysłowie: „jak pies z kotem” to synonim odwiecznej walki, czyli ścierania się dwóch przeciwstawnych żywiołów. Ale czy tak musi być zawsze? Czy koty i psy to odwieczni wrogowie, a może mogą być dobrymi przyjaciółmi? Pies i kot w jednym domu. Jak sprawić by żyły ze sobą w zgodzie? W Polskamowi.pl Anna Matwiejczuk hodowca kotów rasy maine coon radzi jak przyzwyczaić zwierzęta do siebie.

Czytaj więcej

Miłe zakątkiWarszawy

Warszawa kryje wiele wspaniałych zabytków, które zostały odtworzone po wojennych zniszczeniach, urokliwych zaułków, przepięknych ogrodów, historycznych placów, galerii, teatrów, muzeów.Podobno turyści najchętniej odwiedzają Zamek Królewski, wjeżdżają na taras widokowy Pałacu Kultury oraz przechadzają się się Krakowskim Przedmieściem. Polskamowi.pl podpowiada kilka ciekawych miejsc wartych obejrzenia.

Czytaj więcej

Jaskra cichy zabójca wzroku

Jaskra rozwija się powoli, często bezobjawowo, a wykrywa się ją zazwyczaj przypadkiem, podczas badania wzroku u okulisty czy dobierania okularów. Jakie są przyczyny tej choroby i jak rozpoznać pierwsze objawy jaskry, by podjęte leczenie przyniosło najlepsze efekty o tym na portalu polskamowi.pl

Czytaj więcej

Reklama

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się