Funkcjonariusze celno-skarbowi na warszawskim lotnisku Chopina zatrzymali 3,5 kilograma kokainy. Narkotyki próbował przemycić 33-letni obywatel Bułgarii, powracający z Brazylii.

Jak poinformował rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podinsp. Piotr Tałałaj, kontrabanda ukryta była w ściankach i paskach plecaka oraz torby podręcznej, owinięta została w folię i gąbkę. Całość sprawiała wrażenie zwyczajnych bagaży.  Dopiero po rozpakowaniu bagaży na ekranie urządzenia rtg można było zauważyć, że w środku jest coś jeszcze. Po rozpruciu, funkcjonariusze wyjęli siedem pakunków. Wydobyta substancja przebadana została narkotestem, który dał pozytywny wynik wskazujący na obecność kokainy.
Rutynowa w takich przypadkach kontrola osobista i szpitalne prześwietlenie rtg jamy brzusznej na wewnątrzustrojową obecność narkotyków dały wynik negatywny.
Było to rekordowe w tym roku zatrzymanie narkotyków na Lotnisku Chopina.
Czarnorynkowa wartość narkotyków to 700 tys. złotych. Zazwyczaj, tego typu przemycany towar cechuje bardzo wysoka czystość. W tym przypadku handlarze narkotyków mogliby przygotować nawet 30 tysięcy działek.

Trzydziestotrzylatek na trzy miesiące trafił do aresztu. Za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło Krajowa Izba Skarbowa