Veturilo wystartowało, ale nie obyło się bez komplikacji. Kilkadziesiąt stacji wciąż pozostaje nieczynnych. Miasto odpowiada krótko – przeszkodziła zima. Tak więc, gdzie można wypożyczyć rower?

Ciekawa sytuacja zdarzyła się też dzisiaj na Woli. Jak poinformowała nasza Czytelniczka, na nowej stacji Wolska/Elekcyjna, która w systemie widnieje jako czynna, nie ma zainstalowanych stojaków do przypinania rowerów.

– Ktoś przypiął wypożyczony rower do pobliskiej ławki, a kolejne osoby przypinały jednoślady do ostatniego roweru. Na szczęście aplikacja zanotowała zwrot roweru – opisuje całe zdarzenie nasza Czytelniczka z Woli.

Dzisiaj jednak największą popularnością cieszyły się stacje zlokalizowane w Śródmieściu. Jak dowiedział się portal PolskaMowi.pl, do godziny 15:50 system odnotował w całym mieście około 2700 wypożyczeń. 

Działające stacje można znaleźć na tej stronie.

Pozostałe stacje będą sukcesywnie uruchamiane – obecnie działa już 93 procent z nich. Przeszkodziła oczywiście zima. Przyczyną opóźnień są trudne warunki pogodowe – kilkadziesiąt stacji wymagało utwardzenia nawierzchni, co przy mrozach i śniegu było bardzo utrudnione – tłumaczy reporterce portalu Konrad Klimczak ze stołecznego ratusza.

Przypomnijmy. W ubiegłym sezonie rowery były wypożyczane 1 866 423 razy, a do grona użytkowników dołączyło 70 771 osób. Od startu systemu w sierpniu 2012 r. miejskie rowery wypożyczono 7 919 556 razy, a w systemie zarejestrowało się 445 495 użytkowników. 

Gdzie dzwonić? Wszelkie zgłoszenia i uwagi dotyczące funkcjonowania systemu są przyjmowane – przez całą dobę – przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Więcej o o Veturilo można przeczytać tutaj, zaś o rowerzystach, którym żadna zima niestraszna – tu.

Tekst i fot. Anna Krzesińska

Fot. nadesłane

anna.krzesinska@polskamowi.pl