Jeszcze tylko przez kilka dni miłośnicy roślin domowych z całej Polski mogą skorzystać z darmowych porad Wirtualnego Lekarza Roślin. PolskaMowi.pl informuje jakie pytanie są najczęściej zadawane specjaliście.

Okazuje się, że ta niezwykła akcja w ramach Centrum Porad 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, której inicjatorami są Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Ludzie z całej Polski codziennie nadsyłają najróżniejsze pytania związane z uprawą roślin. Najczęstsze problemy to oczywiście podstawowe choroby roślin oraz szkodniki takie jak przędziorki i wciornastki. Pytają się też czy pierwszy ogród może być na balkonie? Oczywiście, że tak! Warto zacząć od czegoś mniejszego, nauczyć się dbania o rośliny, a następnie, z czasem, przenieść się do ogrodu, który wymaga więcej cierpliwości i pracy. Dzięki mnogości dostępnych roślin oraz inwencji twórczej w zakresie ogrodnictwa, każdy ogród jest niepowtarzalny – informuje w rozmowie z reporterką PolskaMowi.pl Wirtualny Lekarz Roślin, czyli Jacek Rojek, ogrodnik z blisko pięćdziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Do końca czerwca specjalista za darmo odpowiada na wszystkie pytania dotyczące roślin domowych. Wystarczy wysłać e-maila na adres: lekarzroslin@warszawawkwiatach.pl, dołączyć do wiadomości opis problemu i pytanie wraz ze zdjęciem rośliny. Na odpowiedź trzeba będzie poczekać maksymalnie 48 godzin.

Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku

www.facebook.com/warszawawkwiatach

Tymczasem przypominamy, że osoby, które wyjeżdżają, a nie mają kogoś, kto zaopiekuje się ich roślinami doniczkowymi, mogą zgłosić się do pensjonatu dla roślin. Więcej o tym niezwykłym miejscu można przeczytać tutaj.

AK