PolskaMowi.pl kocha wszystkie czworonogi i z przyjemnością przypomina, że 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota.

To święto ma podkreślić rolę kotów w naszym życiu i przypomnieć, że trzeba nieść pomoc bezdomnym zwierzętom. Władze stolicy również na różne sposoby starają się dbać o czworonogi, które nie mają swojego domu. Już niedługo w dzielnicy Ochota zacznie funkcjonować filia stołecznego Schroniska „Na Paluchu” pod wdzięczną nazwą „Ochota na kota”.

            – Ten pomysł od razu nam się spodobał. Wierzę, że otwierając punkt przy ulicy Grójeckiej, jednocześnie otwieramy kotom, ale też pozostałym zwierzętom z „Palucha” drzwi do serc warszawiaków. Ochota to kocia dzielnica, nie wyobrażam sobie, że to miejsce mogłoby powstać gdzie indziej – podkreśla Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz dzielnicy dzielnicy Ochota.

            W pawilonie handlowym przy ul. Grójeckiej 79 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Banacha i ul. Bitwy Warszawskiej 1920) już za około cztery miesiące zamieszka około 20 kocurów i kotek, które będą ambasadorami idei adopcji.

            – Koty, które tu trafią niewątpliwie zyskają szansę na szybszą adopcję, jednakże będą też miały swoje zadanie. Chcemy, aby sygnalizowały warszawiakom, że w naszym schronisku na nowe domy wciąż czekają dziesiątki ich towarzyszy. Z pomocą naszej filii jeszcze mocniej postawimy na edukację i promocję – podsumowuje dyrektor Schroniska „Na Paluchu” Henryk  Strzelczyk.

            Więcej o różnych fundacjach pomagającym kotom możecie przeczytać tutaj.

AK

anna.krzesinska@polskamowi.pl

fot. UM Warszawa