To prawdziwa gratka dla miłośników ptaków. Trwa drugi sezon internetowej transmisji na żywo z bagna, gdzie gniazdują żurawie. Ten podmokły, zamieszkały przez żurawie, teren znajduje się w Nadleśnictwie Włoszakowice (RDLP Poznań).

Dzięki kamerze zamieszczonej w pobliżu żurawiego gniazda można podglądać jeden z najbardziej skrytych gatunków, który na co dzień nie dzieli się sekretami swojego życia rodzinnego. Nowością jest kamera na podczerwień, która pozwala obserwować zachowanie ptaków również nocą. Transmisja online jest aktywna przez całą dobę, jeśli tylko pozwalają na to warunki pogodowe. Ze względu na zasilanie układu energią słoneczną czas transmisji może być skracany w sytuacji braku energii. Gniazdowanie ptaków można śledzić na żywo na stronie
zurawwlesie.pl

Transmisja ma być prowadzona do czasu opuszczania gniazda przez ptaki, najprawdopodobniej do końca kwietnia, ale na stronie będą dostępne najciekawsze wydarzenia zarejestrowane przez kamerę w czasie obecności dostojnych lokatorów.

Dzięki kamerze można też śledzić życie rybołowów RoSzponki i Szuwarka, mieszkających na terenie Nadleśnictwa Lipka w północno-zachodniej Polsce.

 

AK

Fot. zurawwlesie.pl