Kanał YouTube
Kanał YouTube
Facebook

#Rak

Ania i Krystian, którzy kochają się i są szczęśliwi pomimo nieustannej walki z nowotworem tarczycy, Ula tzw. „Boska Matka”, czy Ela, która dwa lata temu pożegnała swoją ukochaną córkę, Martę. To m.in. innymi bohaterowie wyjątkowej książki #Rak.

Czytaj więcej

Wystawa, której nie widać!

Wyobraźcie sobie, że całkowicie gaśnie światło… “Niewidzialna Wystawa” to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której możecie sprawdzić jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…

Czytaj więcej

Koleją do kultury

Masz bilet Kolei Mazowieckich? Wystarczy go okazać, aby w kilkudziesięciu instytucjach dostać zniżkę na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Na portalu PolskaMowi.pl o kolejnej edycji akcji „Koleją do kultury”.

Czytaj więcej

Andrzej Rosiewicz – showman jakiego nie znacie. VIDEO

Najwięcej witaminy…, Chłopcy radarowcy, Czterdziestolatek i wiele, wiele innych przebojów ma na koncie Andrzej Rosiewicz. Z lekkim przymrużeniem oka ale i łezką opowiada o sobie i dzisiejszym dniu. Na Polskamowi.pl dowiesz się np. dlaczego powstała podwarszawska Radość i co wspólnego ma Andrzej Rosiewicz z Marylin Monroe.

Czytaj więcej

Fenomen w świecie filmu. VIDEO

Amatorski Klub Filmowy Sawa z Warszawy ma już 50 lat. Jego członkami byli późniejsi aktorzy, operatorzy filmowi, reżyserzy, laureaci wielu międzynarodowych festiwali filmowych. Od samego początku w klubie działa Leszek Boguszewski. W Polskamowi.pl jego fascynująca opowieść o młodych ludziach zarażonych pasją filmowania, o potyczkach z cenzurą w czasach komuny i dzisiejszej działalności Klubu.

Czytaj więcej

Balet ze Lwowa. VIDEO

Tańczą na scenach całego świata. Royal Lviv Ballet to zespół najlepszych tancerzy nie tylko z Ukrainy. Na koncie ma wiele międzynarodowych nagród. Co ciekawe wszystkie kostiumy szyte są ręcznie a dekoracje malowane przez najlepszych ukraińskich artystów. W Polskamowi.pl Lidia Targowska, menedżer zespołu opowiada o sukcesach okupionych morderczą pracą tancerzy. Zobacz.

Czytaj więcej

Nowe oblicze „Emilii”

Warszawiakom pawilonu „Emilia” przedstawiać nie trzeba. Młodszym przypominamy, że “Emilia” była słynnym sklepem meblowym o niezwykłej architekturze. W tym roku, zaledwie po 2 miesiącach od wpisu do rejestru zabytków, zostały po nim jedynie fragmenty żelbetowej konstrukcji. Na PolskaMowi.pl wyjaśniamy jakie są plany, dotyczące tego miejsca.

Czytaj więcej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?