Młodsi i starsi warszawiacy czekali na ten moment z niecierpliwością. Dziś, tydzień później niż w zeszłym roku, ulice Warszawy rozświetliła urocza, świąteczna iluminacja. PolskaMowi.pl ma dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Tradycyjnie najwięcej świątecznych światełek pojawiło się na Trakcie Królewskim – od placu Zamkowego (gdzie stanęła najwyższa w Polsce 27-metrowa choinka) aż do Belwederu i ul. Agrykoli oraz na Starym i Nowym Mieście. Iluminacje można też podziwiać w innych miejscach  – w kilku punktach na terenie Śródmieścia i na Pradze.

            Na miłośników spacerów i fotografii czeka też 13 rozświetlonych feerią barw stacji m.in.: Śnieżne Planetarium i Album Zimowej Warszawy na Krakowskim Przedmieściu; Z Wizytą u św. Mikołaja i Zaczarowana Ciuchcia  na skwerze Hoovera; Przez Świetliste Bramy do Nowego Światu  przy. ul. Świętokrzyskiej, W Krainie Lodu na placu Wileńskim; Brama Życzeń na placu Grzybowskim; Świąteczna Ślizgawka na Rynku Starego Miasta;, Kolorowy Zawrót Głowy na Rynku Mariensztackim; Królewski Paw na Al. Ujazdowskich w pobliżu Łazienek Królewskich.

            W tym roku pierwszy raz kuszą przechodniów syreny, które pojawiły się w kilku miejscach m.in. na placu Zamkowym, przed Pałacem Staszica, przy rondzie de Gaulle’a, ulicy Marszałkowskiej, ulicy Ząbkowskiej oraz przed Domami Towarowymi Centrum. Obok nich stanęły oświetlone ramki, które idealne nadają się do wspólnej fotki z warszawską syrenką.

            Debiutuje też Multimedialny Park Fontann Zamiast wody, w rytm świątecznych przebojów, tańczą tam strumienie światła. Piętnastominutowe świetlno-muzyczne pokazy będą się odbywały w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do 28 stycznia 2018 roku o godz. 16, 17 i 18. W dni powszednie fontanny będą się świecić bez muzyki.

            Warto wybrać się na spacer i samemu poczuć świąteczny klimat stolicy. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszych zdjęć.

AK

fot. Anna Krzesińska