Jak oddychać, jak interpretować zapis nutowy czy nawet jaką pozycję przyjąć do gry? Reporter portalu Polskamowi.pl był świadkiem jak trudna to sztuka. A tego wszystkiego mogli dowiedzieć się młodzi muzycy, uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Organizatorem była saksofonistka i pedagog  pani Alicja Wołyńczyk. Do prowadzenia  warsztatów  zaprosiła wykładowców Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – saksofonistę  prof. Pawła Gusnara oraz pianistkę panią Agnieszkę Kopacką–Aleksandrowicz.

Lekcje z profesorem miały charakter otwarty. Radość pracy z tak wspaniałymi artystami  wzbudzała zapał, radość i zadowolenie zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dopełnieniem warsztatów był cykl wykładów oraz możliwość wypróbowania  instrumentów i akcesoriów saksofonowych.

Pierwszy wieczór zakończył  koncert profesora i pozostałych nauczycieli. Uświetniło go prawykonanie utworów polskiego kompozytora Marcina Łukaszewskiego. Całość dwudniowych warsztatów zakończył koncert finałowy, oczywiście z udziałem uczniów.

 Pełna relacja z koncertów: kliknij tutaj.

 Dwudniowe  spotkanie obfitowało w nowe kontakty pomiędzy uczniami przybyłymi z całej Polski. Wyjechali pełni marzeń o coraz lepszej grze własnej, a także z nadzieją na kolejne takie warsztaty.

Tomasz Naskręt