Skóra człowieka żyjącego obecnie codziennie musi znieść wiele niedogodności. Stres, niewłaściwa dieta, kontakt ze sztucznymi tworzywami i chemikaliami to ogromne obciążenie dla naszej skóry. Jeżeli odpowiednio o nią nie zadbamy, nie pokona wszystkich przeciwności. Osłabieniu ulegnie jej naturalna warstwa ochronna, tzw. płaszcz wodno-lipidowy. A w momencie gdy zrobi się on cieńszy, skóra stanie się bardziej wrażliwa, podatna na infekcje, szybciej się zestarzeje i wreszcie zacznie nam stwarzać poważne problemy. Wobec tego zachęcamy żeby nie eksperymentować ze swoją skórą, zbadać ją i ocenić jej stan. Można to zrobić wykonując bezpłatnie USG skóry. Podczas badania specjaliści ocenią stan biologiczny skóry, zaproponują odpowiednie terapie, dobiorą kosmetyki medyczne lub jeżeli zauważą coś niepokojącego skierują do lekarza specjalisty.

Badanie USG  to doskonała profilaktyka i wczesna diagnoza ewentualnych problemów i chorób skóry.

  1. Jak wygląda badanie USG skóry?

Badanie jest całkowicie bezpieczne  i nie wymaga żadnego przygotowania. Nie trzeba też zmywać makijażu.

Specjalista przykłada specjalną sondę do skóry (skroń), a na ekranie wyświetla się obraz budowy wszystkich warstw naskórka i skóry właściwej oraz podskórnej tkanki tłuszczowej.

Na postawie obrazów ultrasonograficznych specjalista określa stan skóry: jej grubość i kondycję, ilość i jakość włókien kolagenowych i elastycznych oraz aktywność i młodość fibroblastów i innych komórek skóry, a także jej uszkodzenia, architekturę naczyń krwionośnych, wielkość i ilość gruczołów łojowych i melanocytów, rozproszenie melaniny odpowiedzialnej za przebarwienia i wiele innych parametrów, stan i możliwości terapeutyczne cellulitu, rozstępów, blizn.

Skóra bez tajemnic  – 10 minut i wiesz wszystko.

  1. Jakich informacji dostarcza badanie, czego możemy się z niego dowiedzieć?

Badanie USG dostarcza bardzo szerokiej i  wiarygodnej wiedzy w zakresie stanu zdrowia skóry, potencjalnych zagrożeń, wieku biologicznego skóry, wymagań pielęgnacyjnych i terapeutycznych oraz przeciwstarzeniowych i odmładzających. Patrząc w lustro na naszą skórę widzimy jedynie  zewnętrzne warstwy naskórka, urodę skóry lub ewentualne jej defekty. Dotykając skórę możemy ocenić jej napięcie, gładkość lub szorstkość.

Specjalista konsultując nas na widzi więcej, ale stosując tradycyjne metody badania, też nie jest w stanie zobaczyć tego, co dzieje się w głębokich warstwach skóry, czyli tam gdzie zaczynają się jej problemy i choroby.

Dotychczasowa diagnostyka obarczona była dużym prawdopodobieństwem błędu, a co za tym idzie — zalecaniem nie zawsze skutecznych terapii i metod pielęgnacji.

Narażało to pacjenta na niepotrzebne koszty przy minimalnej lub zerowej satysfakcji. Trudno było również obiektywnie ocenić efekty stosowanych leków lub dermokosmetyków. Dzięki nowoczesnej diagnostyce, dokonanej na podstawie wiarygodnych, obiektywnych i bezpiecznych badań USG, specjalista jest w stanie ocenić stan skóry pacjenta oraz dobrać do potrzeb i problemów jego skóry indywidualną terapię zabiegową i pielęgnacyjno-produktową, bez konieczności kosztownego, oraz nie zawsze skutecznego i bezpiecznego eksperymentowania.

Poniżej lista placówek gdzie można wykonać bezpłatne badania USG skóry.

Biostudio, ul. Słowicza 3; 05-807 Podkowa Leśna

Data: 14.09.2018, piątek

Godziny badań: 14.30 – 19.00

www.biostudio.com.pl

 

Beauty Derm Europejski Instytut Dermatologii Estetycznej

  1. Domaniewska 22 A, lok. 6 Warszawa

Data: 19.09.2018, środa

Godziny badań: 12.00 – 16.00

www.beauty-derm.pl

 

Apteka przy Wąwozowej 23

Warszawa-Kabaty

Data: 26.09.2018, środa

Godziny badań: 15.00 – 19.00

https://web.facebook.com/Apteka-Wąwozowa-23

 

Apteka przy Domaniewskiej

Warszawa ul. Domaniewska 22A

Data: 03.10.2018, środa

Godziny badań: 15.00 – 19.00

https://www.aptekanet.pl/