Dziwnów to nie tylko urokliwa nadmorska miejscowość. Znajduje się tam także aleja z replikami medali i autografami naszych najwybitniejszych sportowców. Reporterka PolskaMowi.pl odwiedziła to ciekawe miejsce.

 

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie została uroczyście otwarta w 2002 roku podczas I Festiwalu Gwiazd Sportu. Mieści się przy ulicy Reymonta, tuż obok nowej hali sportowo-widowiskowej. Jej pomysłodawcą jest dziennikarz sportowy Artur Szulc. Na początku  pojawiły się tam pierwsze repliki medali i autografy: Ireny Szewińskiej, Ryszarda Szurkowskiego, Waldemara Marszałka, Bogusława Mamińskiego, Pawła Nastuli, Andrzeja Suprona i Mariana Sypniewskiego.

Obecnie Aleja jest objęta patronatem polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po obu stronach ulicy ustawione są postumenty z prawie stoma replikami medali najsłynniejszych olimpijczyków. Każdego roku, w trakcie wspomnianego wyżej festiwalu, medalowa kolekcja się powiększa, a kolejne gwiazdy polskiego sportu odsłaniają mosiężne repliki swoich najcenniejszych trofeów.

Dla turystów to świetna atrakcja – chętnie fotografują się przy medalach swoich sportowych idoli.

AK

fot. Anna Krzesińska