Już wkrótce ruszają bezpłatne zajęcia samoobrony dla kobiet pod nazwą „ Bezpieczna ciechanowianka”. Termin zgłoszeń mija 28 lutego.

Bezpieczna ciechanowianka” to nazwa projektu autorstwa najkrótszego stażem radnego miejskiego Michała Rząsińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego, trenera i zawodnika taekwon-do, wielokrotnego Mistrza Polski. Program zakłada nieodpłatne kursy samoobrony dla kobiet oraz seniorów z terenu Ciechanowa. Swój pomysł radny propagował już podczas kampanii wyborczej do wyborów uzupełniających do Rady Miasta. Jak się okazało pomysł ten spotkał się nie tylko z uznaniem władz miasta, ale również samych kobiet.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska, zgłosiło się już ponad 200 osób, ale nabór wciąż trwa.  Można zapisywać się przez internet, korzystając z formularza na stronie Urzędu Miasta, bądź zgłosić się do Urzędu Miasta i wypełnić oświadczenie w formie papierowej – informuje rzeczniczka ratusza.
Zainteresowanie tym projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział radny Michał Rząsiński pomysłodawca kursu.

Cykl bezpłatnych zajęć oprócz samoobrony,  obejmuje zasady zdrowego żywienia i sposoby  zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności siebie. Mogą brać w nich udział kobiety, które ukończyły 18 rok życia i mieszkają w Ciechanowie. Zajęcia praktyczne obejmą 8 spotkań treningowych w każdej grupie. Wstępnie utworzono trzy grupy. Ich ostateczna liczba uzależniona będzie jednak od liczby zgłoszeń. Możliwe będzie zwiększenie lub łączenie grup. W każdej z grup przewidziano 30 miejsc. Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się, a jakże 8 marca czyli w Dzień Kobiet. Do współpracy włączył się Urząd Miasta a prezydent Krzysztof Kosiński objął kurs honorowym patronatem.

Milena Bonisławska