To już ósmy raz amatorzy biegów zjadą do podwarszawskiego Raszyna by przebiec 10 kilometrów i dobrze się bawić. W tym roku zawodnicy wystartują 9 kwietnia o 11.00. Biegaczy wspiera portal Polska Mówi. Ogólnopolski Bieg Raszyński to największe wydarzenie biegowe południowego Mazowsza.

Trasa biegu posiada atest PZLA. Przebiega uliczkami Raszyna. Do pokonania są trzy pętle po nieco powyżej trzech km. W centrum imprezy odbędzie się rozgrzewka oraz masaże zawodników. Co roku biegaczom towarzyszą kibice, którzy uczestniczą w specjalnie zorganizowanym dla nich konkursie na najlepszy doping. Do wygrania dla najlepszej grupy kibiców jest 1000 zł, oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Od kilku lat pół godziny przez Biegiem Raszyńskim startuje specjalna kategoria dla mieszkańców gminy Raszyn uprawiających Nordic Walking.   Zapisy na stronie www.biegraszynski.pl

Ogólnopolski Bieg Raszyński powstał w 2010 roku. Wtedy dynamicznie rozwijała się już moda na bieganie. Organizatorzy chcieli stworzyć imprezę profesjonalnie zorganizowaną, otwartą dla amatorów i zawodowców. Bieg Raszyński szybko zdobył reputację medialną, jako największe wydarzenie biegowe południowej części województwa mazowieckiego.

W kolejnych latach zawody zdobywały coraz to większą rangę, a nagrody rosły. Pojawiali się coraz to nowi sponsorzy, którzy w zamian za reklamę wśród lokalnej społeczności, z chęcią przekazywali nagrody na nasz bieg. W tej chwili Bieg Raszyński ma ogólnopolski zasięg. Uczestniczą w nim zawodnicy z kraju i z zagranicy.

Metryczka biegu

  • W tym roku VIII Ogólnopolski Bieg Raszyński startuje 9.04.2017 o godzinie 11.00, ul. Szkolna;

  • Bieg Raszyński przeznaczony jest dla osób , które w dniu biegu mają ukończone 16 lat;

  • Opłata startowa wynosi 55 zł,  każdy zawodnik otrzymuje koszulkę, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny;

  • Bieg podzielony jest na wiele kategorii, w których najlepsi wygrywają 1000 zł; Mamy też przewidzianą nagrodę pieniężną za ustanowienie rekordu trasy. Aktualny rekord trasy to 29:54;

  • Dodatkowo do wygrania w kategoriach dla mieszkańców gminy Raszyn przewidziane są vouchery do salonu Magia Dotyku, oraz karnety do Gravitana;

  • Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, rozlosujemy atrakcyjne nagrody, takie jak tablety Samsung, zegarki, karty podarunkowe, vouchery do studia fitness, na aerobik, a nawet na gokardy.

 

 Zapisy na stronie www.biegraszynski.pl do 4 kwietnia br.