Czy wiesz, że Polacy zjadają co roku ok. 145 milionów kilogramów ciastek, co oznacza średnio 3,8 kg na osobę. Okazuje się, że to wcale nie tak wiele. W Polskamowi.pl o tym, czym kierujemy się przy wyborze słodyczy.

Czym kierujemy się kupując je? Przede wszystkim smakiem i jakością, a zdecydowanie mniej ceną.

Na tle innych krajów Europy Środkowo – Wschodniej wypadamy dość mizernie i okazuje się że jemy mało ciastek.  Czesi  i Słowacy  średnio zjadają  5,5 kg na osobę, a  Węgrzy 4,7 kg.

Ale Europa Środkowo-Wschodnia  i tak słabo wypada na tle  np. w Wielkiej Brytanii gdzie zjadają 13,6 kg na osobę  czy  Włoch -10,5 kg na osobę.

Najbliższe prognozy pokazują, że konsumpcja ciastek w kolejnych latach będzie wzrastała i w 2020 roku znajdzie się na poziomie 4,1 kg na osobę, co spowodowane jest zmianą wzorców konsumpcji. Po prostu niektóre posiłki zastępujemy np. śniadanie ciastkami z błonnikiem lub z ziarnami  zbóż.

Polacy traktują ciastka jako grupę przekąsek, którymi można poczęstować  znajomych lub gości. Ale najwięcej ciastek zjadamy w pracy, ponieważ są one wygodną nie wymagającą poświęcenia czasu na przygotowanie przekąską i tu trzeba dodać, że ciastka  jedzą  chętniej panie niż panowie. Udział kobiet wśród konsumentów wynosi 60 proc.  Jakie ciastka jemy najchętniej ? okazuje się, że  markowe – znanych firm.