1 listopada, czyli święto Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy tych, którzy odeszli. W PolskaMowi.pl prezentujemy zdjęcia cmentarzy z różnych zakątków naszego kraju.

W święto Wszystkich Świętych, a także w następnego dnia w Dzień Zaduszny Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, stawiają na grobach kwiaty, zapalają znicze, modlą się i wspominają swoich bliskich zmarłych. Dla wielu jest to też dobra okazja, aby spotkać się w rodzinnym gronie i powspominać tych, których nie ma już z nami.

            W tym szczególnym czasie myślimy nie tylko o swoich najbliższych. Zapalamy także znicze i składamy kwiaty na często bezimiennych grobach powstańców i żołnierzy oraz w miejscach kaźni i pod pomnikami oraz tablicami poświęconymi wszystkim tym, którzy polegli w walce za wolność naszego kraju.

            O tych, których nie ma już z nami powinniśmy jednak pamiętać nie tylko w okolicach święta Wszystkich Świętych, ale przez cały rok.

            Warto zajrzeć: Na naszym portalu można również przeczytać o firmach, oferujących sprzątanie i czyszczenie nagrobków (więcej informacji znajdziecie TUTAJ.), o cenach i rodzajach zniczy TUTAJ oraz o tym jakie kwiaty wybrać na grób – TU.

AK

fot. Anna Krzesińska

 anna.krzesinska@polskamowi.pl