Urządzając kuchnię stajemy przed ogromnym wyborem sprzętów elektrycznych. Jaki kupić sprzęt, aby nie zbankrutować, a jednocześnie przygotowywać posiłki w komfortowych warunkach?

Wyposażając kuchnię łatwo zorientujemy się, że wspólnym mianownikiem wszystkich segmentów AGD jest coraz bardziej zaawansowana technologia. Producenci stawiają na innowacyjność, której celem jest maksymalizacja komfortu użytkowania oraz redukcja czasu i kosztów, wynikających z codziennego korzystania ze sprzętu. Duża podaż urządzeń może być dla kupującego sporym wyzwaniem. Dokonując zakupu chcemy przecież wybrać urządzenie, które idealnie odpowiada naszym potrzebom i pozwoli cieszyć się jego funkcjonalnością przez najbliższych kilka lat. Jak tego dokonać? Warto skoncentrować się na kilku istotnych elementach i systemach, które w dzisiejszych czasach definiują stopień zaawansowania technologicznego urządzeń w poszczególnych segmentach. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze, bez względu na to, jakiego sprzętu poszukujemy, warto skonsultować się ze sprzedawcą i opowiedzieć mu, czego tak naprawdę potrzebujemy. Konsultanci Media Expert są przygotowani do tego, Aby dobrać sprzęt do konkretnych oczekiwań każdego Klienta.

LODÓWKI

Od wielu już lat producenci wyposażają lodówki w systemy No Frost lub Total No Frost, obejmujący wszystkie komory lodówki. Rozwiązanie to umożliwia automatyczne, aktywne odszranianie lodówek z wymuszanym nadmuchem pozbawionego wilgoci, a zatem i szronu, powietrza. Funkcję tę znajdziemy w lodówkach Samsung, LG, Whirlpool, Candy, Indesit i wielu innych. Wśród pozytywnych efektów działania tej funkcji warto wymienić przede wszystkim brak konieczności rozmrażania lodówek, utrzymanie stałej temperatury, DWA niezależne systemy chłodzenia dla chłodziarki i zamrażarki, niemieszanie się zapachów oraz obecność specjalnego filtra antybakteryjnego, czy bardzo przydatnej kostkarki lodu i dyspensera wody. Współczesne lodówki są dodatkowo wyposażane w rozwiązania gwarantujące zachowanie świeżości produktów – w tym warzyw nawet do 30 dni – tak, jak ma to miejsce w przypadku systemu Active Fresh Bluelight czy EverFresh+ w lodówkach BEKO. Wszystkie rozwiązania mają na celu ochronę żywności przed utratą jej walorów odżywczych i higienę przechowywania produktów.

ZMYWARKI

W tej kategorii obserwujemy skok technologiczny. Producenci wsłuchują się w oczekiwania klientów i tworzą rozwiązania, dzięki którym wystarczy po prostu włożyć brudne naczynia do urządzenia i nie martwić się o to, że zostaną niedokładnie umyte lub wyjmiemy je mokre. Ciekawostką jest tu system PerfectDry z technologią Zeolith®, który suszy tak samo perfekcyjnie jak myje. Wszystko, z plastikiem włącznie. Proces suszenia wymaga bardzo małych nakładów energii, znacznie zmniejszając zapotrzebowanie na prąd. Sekret tych oszczędności tkwi w naturalnym minerale — Zeolicie, który podlega regeneracji po każdym cyklu zmywania. Nie mniej innowacyjny jest PowerClean Pro Whirlpool, w którym to inteligentne czujniki wykrywają poziom zabrudzenia naczyń oraz odpowiednio dostosowują ciśnienie wody tak, aby wszystko było umyte perfekcyjnie.

Jutro dowiesz się czym kierować się przy wyborze płyt indukcyjnych, piekarników i pralek.

Jak dobrze wybrać sprzęt AGD radził Czytelnikom PolskaMowi.pl rzecznik prasowy sieci Media Expert Michał Mystkowski.

Wysłuchała

Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl