Wizyta Donalda Trumpa wprowadza dużo utrudnień dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej. Polskamowi.pl wylicza te utrudnienia.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump będzie przebywał w Warszawie od dzisiaj  wieczora do jutra.  W związku z tą wizytą szykują się spore utrudnienia w ruchu w stolicy. Część ulic zostanie zamknięta na stałe, a na innych ruch będzie wstrzymywany czasowo.

Przede wszystkim należy spodziewać się  utrudnień dzisiaj wieczorem na ulicy Żwirki i Wigury, którą to ulicą prezydent USA przejeżdżać będzie z lotniska Chopina do centrum miasta.

Ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Aleje Jerozolimskie nie są  zamknięte dla ruchu, ale utrudnienia będą na godzinę przed przejazdem kolumny z gośćmi.

Podwyższony poziom bezpieczeństwa i zmiany w ruchu są również w okolicach Dworca Centralnego i Al. Jerozolimskich, ponieważ w Hotelu Marriott Donald Trump spędzi noc. Wokół hotelu ustawione są metalowe barierki. Ulice Emilii Plater oraz Nowogrodzka zamknięte są w tym miejscu dla ruchu samochodów. Przeniesiony też został przystanek autobusowy, który znajdował się koło hotelu Marriott.

W centrum Warszawy zostały wprowadzone zakazy zatrzymywania się, zostały  również umieszczone tabliczki informujące o  odholowywaniu  zaparkowanych samochodów.

Ze względu na bezpieczeństwo Donalda Trumpa odcięte są znaczne tereny miasta wokół miejsc w których będzie on przebywał.

W czwartek rano Donald Trump przybędzie na plac Zamkowy i weźmie udział w szczycie Trójmorza oraz spotka się na Zamku Królewskim z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą,   będą w związku z tym  wyłączone z ruchu ulice w rejonie Starego Miasta,  Miodowa, Długa, Podwale i Senatorska. Na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta   wprowadzono zakaz wjazdu samochodów ciężarowych Ograniczenia w ruchu są również dla pieszych. Niedostępny będzie jutro plac Zamkowy. Zagrodzone zostały  tereny w okolicach placu Krasińskich, gdzie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego prezydent Trump wygłosi przemówienie oraz hoteli u zbiegu Belwederskiej i Spacerowej, a także placu Trzech Krzyży.

W czwartek  po południu prezydent USA wyjeżdża z Polski, a więc będą utrudnienia na trasie do  lotniska Chopina.

Nad Warszawą została wydzielona strefa z całkowitym zakazem lotów.

Oto mapki objazdów przygotowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.