Polskie i zagraniczne browary rzemieślnicze chwalą się swoimi piwami. PolskaMowi.pl prezentuje fotorelację z Warszawskiego Festiwalu Piwa organizowanego na Stadionie Legii w Warszawie

WFP to prawdziwe święto wszystkich miłośników rzemieślniczego piwa, ale każdy, nawet początkujący w tym piwnym świecie, znajdzie tutaj coś dla siebie. Festiwal odbywa się dwa razy w roku – edycja wiosenna otwiera sezon piwowarski, a jesienna zapowiada m.in. mocniejsze, rozgrzewające i długo leżakowane piwa.

Nasi goście będą mieli do wyboru około 750 piw, które poleją się z 350 nalewaków, z czego ponad stu można spróbować po raz pierwszy na warszawskim festiwalu – podkreślają organizatorzy.

WFP to nie tylko piwna degustacja. W samym sercu festiwalu znajduje się scena, na której odbywa się szereg pokazów, wykładów i paneli dyskusyjnych.

Festiwal potrwa do soboty (23.09). Zachęcamy też do przeczytania wywiadu z Tomaszem Kopyrą z blogu blog.kopyra.com, jednego z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, krytyka piwnego i twórcę największego kanału na YT, poświęconego piwu. Opowiedział reporterce portalu PolskaMowi.pl m.in. o popularyzatorskiej roli tego typu festiwali i o piwnej rewolucji. Całość znajdziecie tutaj.

Poniżej prezentujemy festiwalową galerię. Wypatrujcie się na zdjęciach. 🙂

AK

fot. Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl