To pierwsza tego typu inicjatywa. Miłośnicy roślin domowych z całej Polski mogą skorzystać z porad Wirtualnego Lekarza Roślin. I to zupełnie za darmo. PolskaMowi.pl prezentuje szczegóły tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Czy twoje rośliny chorują? Czy masz problem z dobraniem dla nich ziemi, odżywek, a nawet doniczek? Czy borykasz się problemami hodowli i nie wiesz, kogo poprosić o pomoc? Przez cały czerwiec, w ramach Centrum Porad 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, Wirtualny Lekarz Roślin odpowie na wszystkie pytania – informują inicjatorzy tej niezwykłej akcji, którymi są Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Wirtualnym Lekarzem Roślin jest Jacek Rojek – ogrodnik z blisko pięćdziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Od początku swojej pracy zajmował się uprawą warzyw, hodował chryzantemy, a później z pasją i zaangażowaniem poświęcił się uprawie roślin ozdobnych.

Przez cały czerwiec specjalista będzie za darmo odpowiadał  na wszystkie pytania, które nurtują zarówno amatorów ogrodnictwa, jak również tych, którzy zastanawiają się jak uratować przesuszoną roślinę doniczkową. Wystarczy wysłać e-maila na adres: lekarzroslin@warszawawkwiatach.pl, dołączyć do wiadomości opis problemu i pytanie wraz ze zdjęciem rośliny. Na odpowiedź trzeba będzie poczekać maksymalnie 48 godzin.

Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku

www.facebook.com/warszawawkwiatach

Już spływają pierwsze e-maile. Jakie pytania najczęściej są zadawane specjaliście? Niedługo poinformujemy o tym na portalu PolskaMowi.pl

Tymczasem przypominamy, że osoby, które wyjeżdżają, a nie mają kogoś, kto zaopiekuje się ich roślinami doniczkowymi, mogą zgłosić się do pensjonatu dla roślin. Więcej o tym niezwykłym miejscu można przeczytać tutaj.

AK

fot. Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl