“Nie o taką KUPĘ zabawy chodzi! Sprzątajmy po swoich psach!” PolskaMowi.pl przypomina, że sprzątanie po czworonożnych pupilach jest obowiązkowe.

Topniejący śnieg odkrył problem naszych chodników i trawników – psie odchody. Choć coraz więcej ludzi sprząta po psach, to jednak wciąż jest wiele osób, które nie chcą tego robić. Efekty takiego zachowania są  łatwe do przewidzenia. Nie ma wśród nas osoby, która by nie wdepnęła w to, co pozostawił po sobie pies. Na  takie przykre niespodzianki można nadziać się się wszędzie.
Zachęt do sprzątania po swoich pupilach jest wiele. Jedną z nich mają być tabliczki „Nie o taką kupę zabawy chodzi”. Czy przemówią do wyobraźni i się sprawdzą? Zobaczymy!
Warto wiedzieć: PolskaMowi.pl przypomina, że za niesprzątnięcie po psie w miejscu publicznym municypalni mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych. Brak ogólnodostępnych woreczków i odpowiednich koszy na psie odchody nie zwalnia z tego obowiązku. Każdy musi posprzątać, a torebkę można wrzucić do zwykłego kosza na śmieci.
Drodzy Czytelnicy, a jak wygląda to w Waszej okolicy?
AK