Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji w sobotę Schronisko „Na Paluchu” zaprasza do zwiedzania miejsc na co dzień niedostępnych. PolskaMowi.pl zachęca do odwiedzin, a może i adopcji czworonożnego przyjaciela?

Każdy kto odwiedzi schronisko w sobotę, 7 października, w godz. 12-17 będzie miał szansę wejść do miejsc, które zazwyczaj dostępne są tylko dla pracowników tego miejsca. Będzie mógł m.in. zajrzeć do schroniskowego szpitala, w którym lekarze weterynarii zaprezentują specjalistyczny sprzęt medyczny i opowiedzą o metodach leczenia, które są stosowane „Na Paluchu”.

Miłośników kotów z pewnością ucieszy możliwość zajrzenia do tzw. kociego żłobka, a także poznania pensjonariuszy „kociarni”. Sympatycy psów z pewnością z chęcią obejrzą pawilony tych czworonogów. Wszyscy zainteresowani będą mogli również porozmawiać z opiekunami na temat ich codziennej pracy ze zwierzętami.

Zaprezentowany zostanie także rejon kwarantanny, czyli miejsce do którego trafiają nowo przybyłe zwierzęta. Chętni będą też mogli zajrzeć do kuchni, w której są przygotowywane ciepłe posiłki dla czworonożnych podopiecznych.

Ponadto punktualnie w południe będzie można dowiedzieć się, jakie są najczęstsze problemy po adopcji, a godzinę później posłuchać o tym jak wybrać dla siebie psa. O godz. 14 i 15 zaplanowano zaś specjalne warsztaty dla dzieci.

Przez cały dzień w schronisku będzie też można przyjrzeć się zajęciom z psami, które będą prowadzone przez wolontariuszy. Więcej o tym jak zostać wolontariuszem można przeczytać  TUTAJ. 

Prowadzony będzie również dyżur adopcyjny. Może ktoś z naszych Czytelników zdecyduje się na adopcję jakiegoś czworonoga ? Dajcie nam znać na adres anna.krzesinska@polskamowi.pl Najciekawsze fotki z nowym czworonożnym przyjacielem opublikujemy.

Polecamy także film o adoptowaniu zwierząt.

AK

anna.krzesinska@polskamowi.pl

 

fot. UM Warszawa i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie