Można biec albo iść. Nie ma żadnych limitów czasowych. Jest za to kolorowo i wesoło! Polskamowi.pl zdradza szczegóły biegu The Color Run, w którym tak naprawdę nie chodzi o bieg.

Jak wyjaśniają organizatorzy, The Color Run to pięć najszczęśliwszych, najbardziej pozytywnych oraz kolorowych kilometrów na świecie! Nie ma żadnych pomiarów czasu, a w biegu mogą brać udział całe rodziny. Nieważne jest też to czy dystans się przebiegnie czy przejdzie ani to na którym się będzie miejscu – pierwsi i ostatni czują się równie wspaniale. Najważniejsza jest dobra zabawa. Jedyny warunek, który musi spełnić uczestnik biegu, to ubrać się w białą koszulkę. Uczestnicy co kilometr obsypywani są bowiem kolorowymi barwnikami. Tym samym przekraczają linię mety kolorowi niczym tęcza.

            – Właśnie taki jest nasz bieg – nikt się tu nie ściga, a uczestnicy imprezy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu.

W zeszły weekend taki bieg odbył się w Poznaniu.

            – Niestety, pogoda nie dopisała, ale atmosfera była naprawdę wspaniała, a wokół było wiele uśmiechniętych osób. Jeszcze przed startem zaczęliśmy  się  rzucać  z innym ludźmi kolorowymi proszkami, robiliśmy zdjęcia  i nagrywaliśmy  filmiki.  Poznaliśmy  nowe, ciekawe osoby równie energiczne i pozytywnie nastawione do świata jak my. Podczas  biegu  cały czas bawiliśmy  z innymi, rzucając  proszkiem. Po przekroczeniu mety zrobiliśmy  zdjęcie  z Piotrkiem  Żyłą  i z innymi mniej znanymi za to pozytywnie zakręconymi ludźmi. Cała impreza była wspaniała. Okazało się, że można się dobrze bawić i dużo uśmiechać nawet przy gorszej pogodzie – podkreśla w rozmowie z reporterką portalu PolskaMowi.pl Kamil Pawłowski.

            Taki bieg odbędzie się również w Warszawie. 25 czerwca stolicę opanuje kolorowy tłum młodszych i starszych biegaczy. To trzecia edycja tej imprezy, która już zdążyła zdobyć serca warszawiaków. W dwóch poprzednich biegach zorganizowanych w stolicy wzięło udział około 20 tysięcy osób.

Więcej informacji o zapisach znajdziecie tu.

Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl

Fot. archiwum rozmówców i http://thecolorrun.pl