Bogdan Święczkowski zmienił zadnie o delegacji Agnieszki Kubickiej – prokuratorki, która umorzyła jeden z wątków śledztwa związanego z Amber Gold – ustalił portal polskmowi.pl,

 

 

Najpierw prokurator krajowy zdegradował  Agnieszkę Kubicką z prokuratury okręgowej w Łodzi do odległej prokuratury rejonowej w Częstochowie. Po tym jak opisaliśmy bardzo szczególny osobisty kontekst sprawy Święczkowski uległ i zmienił decyzję – wysłał prokuratorkę na delegację do rejonu, ale w Łodzi.

– No ludzkie panisko! – komentuje z przekąsem jeden ze śledczych.

Przypomina, że środowisko prokuratorskie było oburzone posunięciem Święczkowskiego. Jego decyzja była o tyle szokująca, że prokuratorka ma dramatycznie trudną sytuację życiową.

– Jest opiekunem ciężko chorego członka bliskiej rodziny. To poruszyło nawet jej szefostwo w Łodzi, które ponoć zajęło negatywne stanowisko w tej sprawie i wnioskowało o delegację chociaż do rejonu w Łodzi – słyszeliśmy od jednego z informatorów.

Zmianę decyzji Bogdana Święczkowskiego potwierdza rzeczniczka prasowa prokuratury krajowej.

– Pani Prokurator Agnieszka Kubicka decyzją Prokuratora Krajowego, podjętą na podstawie art. 106 par 2 ustawy z dnia 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuraturze, została delegowana do Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Północ w Częstochowie z dniem 05. 04. 2017 r.

Decyzją Prokuratora Krajowego z 20. 04. 2017 r. zmienione zostało miejsce delegowania – Pani prokurator Agnieszka Kubicka została delegowana do Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna w Łodzi.- informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej

Sprawę prokuratorki opisaliśmy w ubiegły czwartek

https://www.polskamowi.pl/polska-wazne/zdegradowano-do-rejonu-prokuratorke-od-amber-gold/

Ewa Ivanova

ewa.ivanova@polskamowi.pl