Sebastian Karaś jest pierwszym pływakiem na świecie, który przepłynął z Kołobrzegu na Bornholm. Dystans 100 kilometrów zajął mu 28 i pół godziny. Polskamowi.pl relacjonowała bicie poprzedniego rekordu, kiedy to 15 lutego tego roku Sebastian Karaś przepłynął w ciągu doby na warszawskim basenie 96 kilometrów i 850 metrów.

Oto moment, kiedy szczęśliwy rekordzista wychodzi na brzeg Bornholmu. Był wtorek, godzina 23.30.

Polakowi, w płynącej obok łodzi towarzyszyli ludzie, którzy podawali mu jedzenie i mogli udzielić mu w każdej chwili pomocy. Sebastian Karaś już raz próbował pokonać ten dystans. W ubiegłym rok przerwał jednak próbę bicia rekordu po 8 godzinach ze względu na złą pogodę. W tym roku pobił rekord Polski w pływaniu długodystansowym. W Warszawie płynąc na basenie w ciągu doby pokonał  96 kilometrów i 850 metrów. Polskamowi.pl relacjonowała te zmagania.
Start: zobacz tutaj.
Meta: zobacz tutaj.

Pływak ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in.: zdobycie pięćdziesięciu medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, ustanowienie pięciu rekordów Polski na basenie, przepłynięcie w 2015  roku Kanału La Manche – 41 kilometrów w niecałe dziewięć godzin, czy trzykrotne przepłynięcie dystansu Hel-Gdynia (ok. 20 km) w nieco ponad cztery godziny.