Prognozy pogody zapowiadają wyjątkowo ciepły i słoneczny weekend. W sam raz, aby wskoczyć na swój własny lub miejski rower. PolskaMowi.pl zastanawia się czy Veturilo ma zatem szansę na kolejny rekord?

Pierwszy rekord został pobity w ubiegłą sobotę (20 maja), kiedy to rower miejski został wypożyczony ponad 42 tysiące razy ( a dokładnie 42228 razy)! Oznacza to, że tego dnia każdy rower był średnio wypożyczany 9 razy. To najwięcej wypożyczeń w historii tego systemu!

A które stacje cieszyły się największym powodzeniem? Otóż te zlokalizowane w al. Niepodległości przy ul. Batorego, przy Stadionie Narodowym i w Porcie Czerniakowskim. Tylko z tej pierwszej skorzystano jednego dnia 688 razy! Warszawiacy najchętniej jeździli między skrzyżowaniem Czerniakowskiej i Gagarina, a Portem Czerniakowskim i z powrotem oraz między SGGW, a Metrem Ursynów. Średni czas wypożyczenia roweru w rekordową sobotę wyniósł zaś 33 minuty i 26 sekund.

Od początku sezonu w Warszawie rowery wypożyczono już ponad 1,3 miliona razy, a z każdego roweru mieszkańcy Warszawy i turyści skorzystali ponad 285 razy. Zapewne ta liczba wypożyczeń będzie rosła – w  21 maja odnotowano ich już 524 tysięcy, czyli więcej niż kwietniu (485 tysięcy) i marcu (355 tysięcy).

W tym roku w systemie Veturilo zarejestrowało się 68 tysięcy osób, a liczba użytkowników warszawskich rowerów miejskich przekroczyła już pół miliona.

Więcej o rowerach Veturillo można przeczytać na  tutaj  i tu.

AK