Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie ogłosiło przetarg na rozbudowę spalarni na Targówku. PolskaMowi.pl prezentuje jak będzie wyglądał ten obiekt.

Przetarg dotyczy wyłonienie wykonawcy na powiększenie Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) zlokalizowanego przy ul. Zabranieckiej 2.

            – Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Liczymy na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców – podkreśla prezes stołecznego MPO Krzysztof Bałanda.

            Zgodnie z zapowiedziami MPO ma to być jedna z najnowocześniejszych instalacji tego typu w Europie, która będzie spełniać wymogi środowiskowe, wyższe niż wymagane prawem. Po rozbudowie obiekt będzie składał się z dwóch niezależnych od siebie elementów: instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów o wydajności ponad 300 tysięcy ton rocznie oraz nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej sortowni odpadów selektywnie zebranych o wydajności 30 tysięcy ton rocznie. Będzie również dostarczał prąd i ciepło warszawiakom.

            Termin składania ofert mija 10 sierpnia tego roku.  Spalarnia ma zostać zaś oddana do użytku najwcześniej w 2019 roku. Jak podkreślają władze MPO, jej uruchomienie ma definitywnie zakończyć funkcjonowanie instalacji w Radiowie. O tym śmierdzącym problemie można przeczytać tutaj.

AK