To już ostatni dzień (8.04) Warszawskiego Festiwalu Piwa na Stadionie Legii w Warszawie. Reporterka portalu PolskaMowi.pl była, widziała i sfotografowała.

WFP to prawdziwe święto wszystkich miłośników rzemieślniczego piwa i piwowarów domowych. Ale każdy, nawet  początkujący w tym piwnym świecie, znajdzie tutaj coś dla siebie. Jak zwykle prezentowane są różne style piwne. Nie brakuje „modnych” specjałów, takich, jak: piwa kwaśne czy dojrzewające w beczkach po winach lub whisky.

–  Po raz kolejny Polacy udowodnili, że warzą piwa na światowym poziomie. Tłumy ludzi na Warszawskim Festiwalu Piwa pokazują, że dla wielu osób jest to droga, z której nie ma powrotu do nudnego lagera – podkreśla w rozmowie z reporterką portalu Paweł Leszczyński, współorganizator festiwalu.

Na uczestników WFP czeka około 50 browarów, 350 kranów i około 100 piwnych premier. Aby się w tym nie pogubić, przygotowano aplikację mobilną, którą można pobrać na telefon komórkowy. Dzięki niej można wyszukać piwa, które nam najbardziej odpowiadają.

Oprócz tego organizatorzy przygotowali różne wykłady, pokazy warzenia, warsztaty i degustacje. Jak zwykle odbywają się będą panele „Poznaj piwowara”.  Nowością jest zaś „Bitwa piwowarów”, w której wezmą udział zwycięzcy wszystkich bitew piwowarów domowych rozgrywanych w Polsce. Tutaj znajdziecie szczegółowy program festiwalu.

-Bardzo ciekawy festiwal. Cały piwny światek zebrany w jednym miejscu. Dla niektórych może to być zbyt przytłaczające doświadczenie, głównie ze względu na ogrom wystawców, premier i tłumy. Jeśli jednak ktoś chce spróbować wielu ciekawych piw, to jest to wydarzenie dla niego – podsumowuje Łukasz Matusik z blogu Piwolucja.pl

Dla naszych Czytelników mamy miłą niespodziankę – wywiad z Tomaszem Kopyrą z blogu blog.kopyra.com, jednego z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, krytyka piwnego i twórcę największego kanału na YT, poświęconego piwu. Opowiedział reporterce portalu PolskaMowi.pl m.in. o popularyzatorskiej roli tego typu festiwali i o piwnej rewolucji. Rozmowa już wkrótce ukaże się na naszej stronie.

 

 

 

Poniżej prezentujemy festiwalową galerię. Wypatrujcie się na zdjęciach 🙂

 

Tekst i fot. Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl