Jeśli zobaczysz taki widok za oknem to znaczy, że nie śnisz. Polskamowi.pl ostrzega, nadchodząca noc będzie bardzo zimna. W wielu miejscach będą przymrozki. Może spaść nawet śnieg albo deszcz ze śniegiem.

Aż trudno uwierzyć, ale temperatura tej nocy może spaść nawet do -3 stopni, głównie na Suwalszczyźnie. Śnieg i deszcz ze śniegiem może uprzykrzyć życie kierowcom, szczególnie, że większość zmieniła opony na letnie. Recepta jest jedna: jeśli już trzeba, to trzeba jechać bardzo ostrożnie. I mieć wyobraźnię, za zakrętem jezdnia może być pokryta lodem lub topniejącym śniegiem. Najgorzej będzie w północnej Polsce, im dalej na południe tym cieplej, choć i w ciągu dnia można spodziewać się drobnego śniegu.
Ręce załamują sadownicy. Ostatnie przymrozki zniszczyły wiele kwiatów na drzewach i krzewach owocowych. Duże szkody odnotowują już plantatorzy truskawek. Morele, wiśnie i czereśnie taż są poważnie zagrożone. Eksperci przewidują, że tegoroczne zbiory będą znacznie mniejsze niż w ubiegłym roku a to, oczywiście odbije się na cenach. I marną w tej sytuacji pociechą jest to, że od czwartku temperatura ma być w całej Polsce dwucyfrowa.