To będzie wielkie sprzątanie Tatr, które co roku odwiedza około 3 milionów turystów. Już w najbliższą sobotę tysiace wolontariuszy wyruszy na tatrzańskie szlaki. Polskamowi.pl włącza się w tę akcję.

Będzie to  6 edycja  akcji “Czyste Tatry” ,która  odbywa się rokrocznie od 2012 r.

Główny dzień akcji to 1 lipca i będzie przeznaczony na sprzątanie szlaków.

Tego dnia wolontariusze będą też   bili rekord Guinnessa w układaniu godła Polski o miarach 20 na 23 wym z materiałów wtórnych. Będzie ono układane z  granulatu  wytworzonego z foliowych odpadów, który zostanie zabarwiony na różne kolory. Do układania godła zostanie zużyte 6 ton surowców wtórnych, które zostaną przetworzone na  ekologiczne worki do śmieci, które z kolei zostaną użyte podczas przyszłorocznej akcji sprzątania Tatr.

Warto podkreślić, że z roku na rok wolontariusze znoszą z Tatr coraz mniej śmieci. To wielkie sprzątanie Tatr jest przede wszystkim akcją edukacyjną, organizowaną na rzecz ochrony środowiska, która jak widać przynosi  dobre skutki. W ciągu minionych edycji tej akcji wolontariusze zebrali w Tatrach 5000 kg śmieci pozostawionych przez turystów.

 W biurze akcji już od jutra będzie się można rejestrować na dostępnym dla wszystkich bez.płatnym polu namiotowym, a przez cały piątek 30 czerwca zapisywać do udziału w akcji.

W miasteczku przygotowano dla wolontariuszy dużo atrakcji, m.in.: kiermasz, blok górski z prelekcjami i pokazami filmów, turniej siatkarski oraz treningi, które przydadzą się przed wejściem na szlaki.