W nader pięknych okolicznościach przyrody odbyła się inauguracja bezpłatnego promu, który łączy wawerski i wilanowski brzeg Wisły. PolskaMowi.pl prezentuje fotoreportaż z pierwszego rejsu.

Dziś inauguracja sezonu na Plaży Romantycznej na Wawrze . Nie tylko dla tych, którzy chcą spędzić czas na plaży, ale również dla tych, którzy chcą popłynąć promem. Co ważne – reaktywujemy zeszłoroczne, wodne połączenia obu plaż – tej wawerskiej i po stronie Zawad. To też dobra okazja do przepłynięcia i i podziwiania pięknych brzegów Wisły. A niektórzy mieszkańcy pewnie nawet nie wiedzą, jak one są piękne – podkreślił obecny na inauguracji wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

            Gdzie, kiedy, za ile? Prom pieszo-rowerowy “Inna bajka” Fundacji Wisła Warszawie będzie kursował jutro (4 czerwca) od 9.30 do 18, a  także w weekendy od początku lipca do końca sierpnia. O pełnych godzinach będzie ruszał w dwudziestominutowy rejs w okolicach Plaży Romantycznej. W pozostałym czasie, w miarę zapotrzebowania, będzie kursował na trasie Plaża Romantyczna na Wawrze – plaża na Wilanowie. Prom pomieści 12 osób. Można zabierać ze sobą rowery. Zapisy na miejscu. Przejazd jest bezpłatny.

     To nie jedyne atrakcje, które czekać będą warszawiaków, którzy przybędą na Plażę Romantyczną. Można będzie tam m.in. pograć w siatkówkę lub poleniuchować na leżakach. Są też wydzielone miejsca do rozpalenia ogniska czy grilla.

Jak wyjaśnił również obecny na inauguracji zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski, w sezonie odbędzie się moc imprez sportowo-rekreacyjno-kulturalnych. Będzie również kino plenerowe. Więcej aktualności i szczegółowy plan można  sukcesywnie znaleźć na stronie plazaromantyczna.pl i na  www.facebook.com/plazaromantyczna/ Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. PolskaMowi.pl również odwiedzi jeszcze to urocze miejsce.

Warto zajrzeć: Wiślana Plaża Romantyczna położona jest w dzielnicy Warszawa Wawer, w osiedlu Nadwiśle, w okolicach ulic Romantycznej i Rychnowskiej.

Tekst i fot. Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl