3 tysiące 20 złotych udało się na razie zebrać w akcji crowdfundingowej na mural poświęcony Złemu – jednemu z najbardziej znanych bohaterów literackich stolicy. Brakuje jeszcze prawie 8 tysięcy. Wizerunek bohatera powieści Leopolda Tyrmanda ma powstać na północnej ścianie Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Polskamowi.pl wspiera medialnie zbiórkę.

Do powrotu Henryka Nowaka znanego jako Zły, bohatera najsłynniejszej książki L. Tyrmanda i zarazem jednej z najpopularniejszych powieści o Warszawie, można się przyczynić, wpłacając środki w zbiórce crowdfundingowej na portalu WspieramKulture.pl. Chcemy, aby mural powstał na północnej ścianie Instytutu Głuchoniemych przy Placu Trzech Krzyży 4/6, a więc w rejonie, gdzie rozegrały się najważniejsze sceny z powieści. Autorami projektu muralu są artyści od lat związani ze Stacją Muranów – Adam Walas oraz Anna Koźbiel, tworzący na co dzień duet Xolor.

Wywiad z Marcelem Wożniakiem, autorem książki p.t. “Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie” przeczytasz TUTAJ.