Już w najbliższy weekend odbędzie się największy, cykliczny przegląd sztuki współczesnej w Polsce. Na portalu PolskaMowi.pl prezentujemy szczegóły tego niezwykłego przedsięwzięcia jakim jest Warsaw Gallery Weekend 2017.

Przez trzy wrześniowe dni (22–24.09) organizatorzy, czyli najważniejsze warszawskie galerie prywatne zaprezentują prawie trzydzieści przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw.

Zaproszeni na to wydarzenie artyści tworzą sztukę w najrozmaitszych jej przejawach: od klasyków fotografii i sztuki wideo (Galeria Asymetria, Fundacja Archeologia Fotografii, Pola Magnetyczne, Arton) do sztuki performance (Monopol, Le Guern); od sztuki feministycznej i politycznej (lokal_30, Instytut Fotografii Fort) do myślenia magicznego (BWA Warszawa); od malarstwa i obiektów przestrzennych (Fundacja Galerii Foksal, Le Guern, Stereo, Kasia Michalski, Wschód) do rękodzieła tekstylnego (Biuro Wystaw). Zaprezentuje się także pokolenie artystów młodych, ale znanych już za granicą (galerie Czułość, Dawid Radziszewski, m2, Szydłowski, Rodriguez, Stroboskop i Wizytująca) oraz twórców o uznanej randze międzynarodowej (Leto, Raster, Piktogram oraz Propaganda).

Jak podkreślają organizatorzy, WGW to doskonała okazja, aby zapoznać się z najnowszymi dziełami uznanych artystów, odkryć gorące nazwiska czy dokonać zakupów do kolekcji. Będzie też można spotkać się z autorami i kuratorami oraz wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach i oprowadzeniach. Dla organizatorów wydarzenia najważniejszy jest jednak bezpośredni kontakt z miłośnikami sztuki, w tym także z osobami, które do galerii przychodzą sporadycznie.

Warto zajrzeć: Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia jest bezpłatny. Większość wystaw będzie czynna do końca października br. Szczegółowy rozkład wszystkich wydarzeń znajdziemy tutaj.

AK

fot. archiwum organizatorów