Powstanie nowego oddziału geriatrycznego czy kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni to tylko część kolejnych zmian i modernizacji w Schronisku „Na Paluchu”. Nad przyznanie środków na te inwestycje 22 marca będą głosować stołeczni radni.

W stołecznym schronisku ciągle coś się dzieje. W planach są kolejne inwestycje m.in. budowa nowego oddziału geriatrycznego. Jest on niezbędny, ponieważ do schroniska trafia coraz więcej starszych, zaniedbanych i chorych zwierząt.
Planowane jest także włączenie do schroniska ponad dwuhektarowego terenu zielonego, sąsiadującego ze schroniskiem. Dzięki temu będzie więcej otwartej przestrzeni, miejsca do biegania, kopania oraz zbiorników i urządzeń wodnych do zabaw. Planowane jest również zaaranżowanie kącików adopcyjnych, które stworzą odpowiednią, przyjazną atmosferę, ułatwiającą budowanie relacji między czworonogami, a ich przyszłymi właścicielami.
Przewidziane jest też przygotowanie przestrzeni, w której zarówno dzieci jak i dorośli mogliby pogłębiać swoją wiedzę o zwierzętach. Równie ważna jest sfera edukacyjna dla zwierząt i zapoznanie ich z codziennymi wyzwaniami, w które obfituje życie w mieście. W planach jest wyposażenie terenu w zróżnicowane nawierzchnie, podesty, schody czy przejście dla pieszych. Przed schroniskiem już teraz stanęła wiata przystankowa, przekazana przez Zarząd Transportu Miejskiego, a obok niej wycofany z eksploatacji autobus Jelcz M121M, przekazany przez Miejskie Zakłady Autobusowe. Dzięki nim czworonogi będą mogły jeszcze lepiej przygotowywać do codziennego życia poza schroniskiem.
O Schronisku “Na Paluchu” przeczytacie też tutaj.
AK
fot. UM Warszawa