PolskaMówi TV

TEST

Działanie energetyczne zabija wirusy – Zbyszek Nowak

Badania wpływu biopola na ludzi, zwierzęta, rośliny, mikroorganizmy i związki organiczne przeprowadzone w kilku ośrodkach naukowych potwierdziły, że osoby posiadające zdolność uzdrawiania wywierają korzystny wpływ na żywe organizmy. Badania te pozwoliły również podważyć zarzuty, że przypadki wyleczenia odnotowywane przez bioenergoterapeutów były wynikiem wiary czy sugestii. Bo przecież rośliny i bakterie nie ulegają sugestii.”
Czytaj więcej

Nie dotykaj młodych zwierząt w lesie, nie zabieraj do domu -rzecznik – Maciej Pawłowski

Wiosna i początek lata to dla większości gatunków okres rozrodczy. Dlatego spacerując po lesie czy łące można spotkać młode i świeżo narodzone zwierzęta, jak sarny, dziki czy zające. Dlaczego zostały same bez rodziców? I co z nimi zrobić? Powinniśmy zastanowić się nad każdym znalezionym zwierzęciem i reagować jedynie wtedy kiedy widzimy, że jest ranne, chore czy wychudzone. Pamiętajmy, że zgodnie z ustawą Prawo Łowieckie zakazane jest celowe płoszenie oraz chwytanie i przetrzymywanie dzikich zwierząt.
Czytaj więcej

Jubileusz-30 lat JW 2305 GROM – płk Andrzej Kruczyński

Obecny 2020 rok jest datą jubileuszu 30 lecia JW 2305 GROM. Oficjalnie pod nazwą GROM Jednostka została powołana do życia 13 lipca 1990 roku. Następnie rozpoczęto nabór odpowiednich osób, wśród żołnierzy kontraktowych, oficerów, chorążych i podoficerów. W Polska Mówi były oficer płk Andrzej Kruczyński wspomina służbę w jednej z najbardziej elitarnych jednostek świata.
Czytaj więcej

Małe sarenki w lesie-Nie przygarniaj, nie dotykaj

Maj i czerwiec są to miesiące, kiedy sarny rodzą małe koźlęta. Dlatego też teraz podczas spaceru w lesie możemy zauważyć pozornie osamotnione młode zwierzę. To, że nie jest ono tuż przy matce, nie oznacza, że zostało porzucone.Tak więc, gdy znajdziemy w lesie młode zwierzę, nie dotykajmy go. Może zdarzyć się , że matka czując ludzki zapach odrzuci swoją dziecko. Najlepiej jest obejść je spokojnie i nie płoszyć.
Czytaj więcej
Zabierz pięć z lasu – nowa akcja lasów Państwowych – rzecznik Maciej Pawłowski

Zabierz pięć z lasu – nowa akcja lasów Państwowych – rzecznik Maciej Pawłowski

Leśne spacery pozwalają odetchnąć po długim siedzeniu w domu. Wszyscy czujemy się zrelaksowani na łonie natury ponieważ lasy redukują stres, poprawiają nastrój, zmniejszają agresję, a nawet zwiększają poczucie szczęścia. Wizyta w lesie może również wzmocnić układ immunologiczny przez zwiększenie aktywności. Ale trzeba pamiętać podczas tych spacerów o przestrzeganiu pewnych zasad i obowiązujących przepisach w lasach.

czytaj dalej
Coraz więcej dzikich zwierząt w miastach – Maciej Pawłowski

Coraz więcej dzikich zwierząt w miastach – Maciej Pawłowski

Miasta stały się atrakcyjnym siedliskiem dla wielu dzikich zwierząt, w tym dzików,saren, łosi. Powodem ich coraz częstszej bytności w mieście jest łatwiejsza dostępność do pożywienia. Wyrzucane przez ludzi śmieci i niezabezpieczone śmietniki to pierwszorzędna stołówka. I choć dostępny w niej pokarm jest niskiej jakości, pozwala przeżyć w mieście łatwiej niż poza nim.

czytaj dalej
Płk Andrzej Kruczyński -“Wodzu” były operator JW 2305 GROM i jego najnowsza książka

Płk Andrzej Kruczyński -“Wodzu” były operator JW 2305 GROM i jego najnowsza książka

Książka “Zielona Droga 1990-2020 30 Lat Doświadczeń byłego operatora JW GROM” to piękna opowieść o generacji ludzi, dla których dewiza „Tobie Ojczyzno”to nie jest patos tylko bardzo prosty przekaz.
Jak pisze autor płk Andrzej Kruczyński – Biorąc do ręki tę książkę, miej – Drogi Czytelniku – świadomość, że jest to jedna z niewielu pozycji, która pokazuje współczesną historię, dziejąca się na naszych oczach, przez pryzmat bardzo osobistych poczynań i ocen.
Jej nietuzinkowość będzie polegała i na tym, że możesz wraz ze mną dotrzeć do miejsc, których nie zobaczysz w czasie żadnej wycieczki czy pokazu. Pozwól sobie na spojrzenie na te wydarzenia moimi oczami – bardzo subiektywnie, po męsku, po żołniersku.

czytaj dalej
Kazimierz Dolny miasteczko niezwykłej urody-zdjęcia z lotu ptaka 24.05.2020 r.

Kazimierz Dolny miasteczko niezwykłej urody-zdjęcia z lotu ptaka 24.05.2020 r.

Kazimierz Dolny słynie ze swej niezwykłej urody. Urokliwe, stare kamieniczki, malowniczy rynek, romantyczne zakątki, wspaniałe punkty widokowe i artystyczna atmosfera przyciągają turystów, nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Miasteczko usytuowane jest w pięknym miejscu w województwie lubelskim nad Wisłą, otoczone lessowymi wzgórzami.

czytaj dalej
Krynica Morska-Wielbłądzi Garb-najwyższa stała wydma w Europie

Krynica Morska-Wielbłądzi Garb-najwyższa stała wydma w Europie

Znajdujące się na północno-wschodnim krańcu Krynicy Morskiej wzniesienie nazywane zostało Wielbłądzim Garbem. Jest to najwyższy szczyt na Mierzei Wiślanej, a zarazem najwyższa stała wydma w całej Europie. Wzniesienie ma wysokość 49,5 m n.p.m. i jest jedynym naturalnym punktem na całym obszarze Mierzei Wiślanej z którego widać jednocześnie Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany, jak również rozciąga się też stamtąd malowniczy widok na Wysoczyznę Elbląską.

czytaj dalej
Rynek leków w dobie koronawirusa-Irena Rej

Rynek leków w dobie koronawirusa-Irena Rej

Sytuacja na rynku aptecznym w Polsce uległa zmianom, gdy do kraju dotarła epidemia COVID-19. Zaobserwowano wtedy nagły wzrost sprzedaży leków, suplementów i wyrobów medycznych ze względu na obawę przed brakami środków potrzebnych do walki z koronawirusem . Obecnie widoczny jest odwrotny trend.

czytaj dalej
Botoks, który leczy – dr Tomasz Pniewski

Botoks, który leczy – dr Tomasz Pniewski

Toksyna botulinowa potocznie określana jako botoks jest lekiem stosowanym w medycynie od ponad 25 lat. Botoks z powodzeniem stosuje się w leczeniu nadmiernej potliwości, w leczeniu bruksizmu, schorzeniach neurologicznych jak i w medycynie estetycznej. Warto wspomnieć, że stosowanie botoksu jest metodą stosunkowo bezpieczną i skuteczną i rzadko wywołuje skutki uboczne. Jego działanie polega na blokowaniu sygnałów chemicznych między nerwami, a mięśniami.

czytaj dalej
To ważne! Przygotuj się odpowiednio do wędrówki po górach – Marian Sajnog

To ważne! Przygotuj się odpowiednio do wędrówki po górach – Marian Sajnog

Polskie góry niezależnie od tego jak są wysokie to jeden z najbardziej popularnych celów wycieczek. Jednak wyprawy nawet po tych najniższych wzniesieniach bez odpowiedniego ekwipunku mogą skończyć się nieprzyjemnie, a nawet stanowić zagrożenie dla naszego życia lub zdrowia.Co zatem zabrać na wycieczkę w góry? To dosyć ważne pytanie, a odpowiedź nie jest taka prosta.

czytaj dalej
Uwaga! starannie zakładaj maseczkę- dr Leszek Borkowski

Uwaga! starannie zakładaj maseczkę- dr Leszek Borkowski

Czy maseczka ochronna chroni przed wirusami? To pytanie, które często pojawia się. Niestety maseczki nie zapewniają pełnej ochrony przed koronawirusem. Eksperci wskazują, że maseczki ochronne na twarz pozwalają na zmniejszenie ryzyka zarażenia się wirusem, a także chronią inne osoby, ograniczając przenoszenie się zarazków drogą kropelkową.
Ale na ile maseczka nas chroni zależy od sposobu jej zakładania.

czytaj dalej

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Zobacz starsze artykuły

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?