PolskaMówi TV

TEST

Agnieszka Perepeczko o uwodzeniu czyli sztuce manipulacji

Znana aktorka i pisarka, która dzieli życie między Polskę i Australię, ujawnia w wywiadzie dla Polskamowi.pl swoje pasje kulinarne. Agnieszka Perepeczko mówi też o uwodzeniu innych ludzi, wyjaśnia dlaczego tak się dzieje. Z czułością wspomina swojego, nieżyjącego już męża Marka.
Czytaj więcej

Marek Siudym – Moja wielka miłość

Marek Siudym to jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów. Prywatnie ojciec dwójki dzieci oraz pasjonat jeździectwa. Jest autorem książki poświęconej jeździectwu. Jak twierdzi ta książka nie jest podręcznikiem.Ona jest przeznaczona dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad tym, czy w ogóle zająć się końmi i dla ludzi już jeżdżących, ale wciąż poszukujących swojego miejsca w tej dziedzinie. Jest to raczej rodzaj poradnika, usystematyzowanej gawędy o sprawach końskich i ludzkich.
Czytaj więcej

Jak dobrać odpowiednie dla siebie perfumy?

Każdy z nas chciałaby znaleźć dla siebie idealne perfumy, które świetnie współgrałyby z naszym charakterem i stylem życia oraz miały piękny zapach. Jednak dobór właściwego zapachu nie jest prostą sprawą. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to swego rodzaju sztuka i umiejętność wymagająca wiele cierpliwości i uwagi.
Czytaj więcej

Jaki motocykl kupić?

Często wybór pierwszego lub kolejnego motocykla uzależniony jest od opinii znajomych, a nie od tego, czy kupujący będzie potrafił opanować maszynę. Jak zatem mierzyć siły na zamiary przy wyborze motocykla, co wziąć pod uwagę, Najwyższy czas się zastanowić, bo sezon motocyklowy już się powoli zaczyna.
Czytaj więcej
Czy suplementy diety są dobre dla naszego mózgu?

Czy suplementy diety są dobre dla naszego mózgu?

Jak podaje raport NIK z 2017 roku, Polacy wydali 3,5 miliarda złotych na suplementy. Po niedługim czasie, bo w następnym 2018 roku, rynek ten znacznie się powiększył i szacowany jest na kwotę 4,35 miliarda złotych. Używamy suplementów diety często, ale jak się okazuje wiele z nich nie wykazuje przypisywanego im działania. A czy substancje te działają pozytywnie na nasz mózg?

czytaj dalej
Jaga Hupało – Modne fryzury są jak terapia

Jaga Hupało – Modne fryzury są jak terapia

Jaga Hupało – jedna z najbardziej cenionych w Polsce stylistek fryzur i autorka książki “Pokochaj swoje włosy” twierdzi, że jeśli poznasz swoje włosy, to je pokochasz. Żeby zaakceptować swoje włosy trzeba po prostu poznać je od cebulki, aż po końcówki. Rodzaj, grubość i kolor włosów dostajemy w genach. To, jak zarządzamy tym potencjałem na co dzień, ma ogromny wpływ na ich wygląd i urodę.

czytaj dalej
Protezy zębowe

Protezy zębowe

Protezy zębowe stosuje się, gdy w szczęce czy żuchwie brakuje kilku zębów, ale też w przypadku całkowitego bezzębia. Niechętnie decydujemy się na protezy zębowe, ale zdarza się, że mimo starań dentysty, sztuczne zęby stają się koniecznością. A rodzaj wybranej protezy zależy od ilości zębów własnych oraz zasobności portfela.

czytaj dalej
Jak być bezpiecznym na ulicy? – Mjr Arkadiusz Kups

Jak być bezpiecznym na ulicy? – Mjr Arkadiusz Kups

Ostatnio miały miejsce dwa śmiertelne ataki nożownika w Warszawie.Do pierwszego z nich doszło wczoraj wieczorem na terenie parafii na Muranowie. Sprawca wdarł się na plebanię, gdzie zaatakował dwóch mężczyzn. Jeden z nich zginął. Do drugiego śmiertelnego ataku doszło przy Sobieskiego, na Mokotowie.Według przeprowadzonych badań, aż 61 procent z nas nie reaguje na przemoc na ulicy. W związku z tym napastnik czuje się pewnie. Jak zatem bronić się przed napastnikiem ?

czytaj dalej
Polsko – Chińskie Forum Gospodarcze w Warszawie

Polsko – Chińskie Forum Gospodarcze w Warszawie

To było kolejne ważne spotkanie. Warszawska Izba Gospodarcza oraz China-Europe Association for Technical and Economic Cooperation Forum pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Mediów zorganizowały Forum Gospodarcze Polska – Chiny w ramach projektu Nowy Jedwabny Szlak.

czytaj dalej
Jerzy Hoffman – W Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

Jerzy Hoffman – W Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej to jedno z najważniejszych miejsc martyrologii polskiej z epoki zaborów. Zlokalizowane zostało na terenie twierdzy zbudowanej w latach 1832-1836 na wzgórzu żoliborskim z rozkazu cara Mikołaja I po stłumieniu powstania listopadowego.
Według szacunkowych danych przez Cytadelę, w której urzędowała komisja śledcza i ferujący wyroki sąd wojenny, przewinęło się około 40 tysięcy więźniów – bojowników o wyzwolenie narodowe i przemiany społeczne.
Polskamowi.pl odwiedziła to Muzeum wraz z Jerzym Hoffmanem znakomitym polskim reżyserem i scenarzystą filmowym.

czytaj dalej
Jak uratować chwiejący się ząb?

Jak uratować chwiejący się ząb?

Niektóre osoby podczas gryzienia odczuwają, że ich zęby nie są stabilne. Fakt ten należy skonsultować ze stomatologiem, aby w razie potrzeby odpowiednio szybko podjąć leczenie i nie utracić zębów. Przy ruchomości zęba istotna będzie wczesna diagnoza. W chorobach przyzębia dużo łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć.

czytaj dalej
Spadochroniarstwo elitarny sport – Lidia Kosk

Spadochroniarstwo elitarny sport – Lidia Kosk

Skoki ze spadochronem są postrzegane jako niebezpieczny i wymagający bardzo dobrego przygotowania sport. Są ciągle w Polsce sportem elitarnym. Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego osób uprawnionych do samodzielnego skakania jest w Polsce około półtora tysiąca.

czytaj dalej
Jaki wpływ na pracę mózgu ma odżywianie ?

Jaki wpływ na pracę mózgu ma odżywianie ?

Jedzenie jest ważnym elementem codziennego życia każdego z nas. A prawidłowe odżywianie ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne i samopoczucie, ale także na wydajność mózgu i na jego funkcjonowanie.

czytaj dalej
Prof. Zbigniew Lew Starowicz – Niedopasowanie  seksualne

Prof. Zbigniew Lew Starowicz – Niedopasowanie seksualne

Niedopasowanie seksualne to problem, o którym słyszy się coraz częściej – w końcu seks i związane z nim problemy przestają być tematem tabu. Niedopasowanie to prawdziwa próba dla związku i jest wymieniane wśród najczęstszych przyczyn rozwodów polskich par.

czytaj dalej
Czym jest moda? – Jagoda Komorowska

Czym jest moda? – Jagoda Komorowska

Na pytanie czym jest moda nie da się łatwo i jednoznacznie odpowiedzieć . Moda dla każdego z nas oznacza coś innego. Moda to wielka elegancja, to umiejętność wyboru . Prawdziwa moda to sztuka – sztuka pozwalająca wyrazić siebie.

czytaj dalej
Kredyt frankowy – nasze szanse w walce z bankami

Kredyt frankowy – nasze szanse w walce z bankami

Czy rzeczywiście istnieją szanse, aby konsumenci mogli uwolnić się od kredytów we frankach a dokładniej kredytów, które są powiązane z tą walutą? Jest dość duża szansa, na co wskazuje coraz więcej wyroków zapadających na korzyść kredytobiorców, którzy pozwali instytucję zaufania publicznego czyli bank.

czytaj dalej
Lista Polaków zamordowanych za pomoc Żydom odczytana publicznie

Lista Polaków zamordowanych za pomoc Żydom odczytana publicznie

To już kolejna pikieta pod ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Mecenas Stefan Hambura i aktor Jan Kulczycki odczytali publicznie listę Polaków zamordowanych za pomoc Żydom. W książce “Pomoc i Nadzieja” wydanej w czterech językach: polskim, hebrajskim, angielskim i niemieckim zamieszczone zostały wszystkie te nazwiska.

czytaj dalej
Jak działa i odpoczywa nasz mózg ?

Jak działa i odpoczywa nasz mózg ?

To nieprawda, że podczas snu mózg nie pracuje. Nasz mózg pracuje cały czas. I nie tylko konsoliduje nasze wspomnienia, ale reorganizuje je i wybiera najbardziej przydatne informacje, co poprawia twórcze myślenie.
Nasz mózg się też zmienia. Współczesna nauka udowodniła, że jest plastyczny. Podczas całego naszego życia tworzą się nowe komórki nerwowe. Połączenia między nimi powstają i zanikają.

czytaj dalej

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Ratunek dla wybitego zęba

Ratunek dla wybitego zęba

Dość częstą sytuacją jest utrata zęba w nieszczęśliwych okolicznościach np. na skutek upadku bądź urazu. Ale jeśli już wybiłeś sobie ząb to bez paniki. Jeżeli zachowasz zimną krew i będziesz postępować zgodnie z pewnymi zasadami, ząb z powrotem trafi na swoje miejsce.

czytaj dalej
Zobacz starsze artykuły

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?