PolskaMówi TV

TEST

Czym są probiotyki? – Jan Kolbusz

Według definicji WHO probiotyki są to preparaty lub produkty żywnościowe zawierające pojedyncze lub mieszane hodowle żywych drobnoustrojów, które wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Ważne jest jednak, aby zostały podane w odpowiedniej ilości. Występują w mikroflorze przewodu pokarmowego człowieka i mają zdolność przylegania do nabłonka jelita, aby nie zostały usunięte w krótkim czasie. Ponadto są one odporne na kwas solny zawarty w żołądku, enzymy trawienne i kwasy żółciowe.
Czytaj więcej

Miskanty, trawy ozdobne do naszego ogrodu – dr Artur Zagajewski

Miskanty należą do najbardziej dekoracyjnych traw ozdobnych uprawianych w ogrodach. Ich największą ozdobą są piękne liście, atrakcyjny pokrój oraz pojawiające się jesienią puszyste kwiatostany.
Czytaj więcej

X Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych – Andrzej Brzoza

Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych jest polską pozarządową inicjatywą kulturalną promującą sztukę filmową, poświęconą pamięci o przeszłości. To niekomercyjny projekt obywatelski służący przede wszystkim rekonstrukcji wiedzy historycznej o epoce zniewolenia państw i narodów Europy Środkowo-Wschodniej, porzuconej przez zwycięzców II wojny światowej na blisko pół wieku i odgrodzonej od nich tzw. „żelazną kurtyną”. Światu do dziś trudno pojąć, że u progu XXI wieku blisko 100 milionów Europejczyków z tzw. nowych państw Unii Europejskiej wciąż jeszcze odbudowuje swą tożsamość kulturową i dogania czas, który im kiedyś zabrano.
Czytaj więcej

Hollywoodzki uśmiech w dwie godziny

Niekiedy zębom daleko do hollywoodzkiego uśmiechu, ponieważ są nierówne, przebarwione, ukruszone, lub zbyt żółte. Bonding to zabieg, który szybko i skutecznie poprawi ich wygląd. Metoda ta nie wymaga ingerencji w tkanki zęba, a licówki kompozytowe łączą się z powierzchnią wytrawionego szkliwa dzięki sile przylegania.
Czytaj więcej
Zagadka dla zmysłów – czyli kolacja w ciemności –

Zagadka dla zmysłów – czyli kolacja w ciemności –

Restauracja ta ma nam uświadomić jak trudno jest osobom niewidomym wykonywać z pozoru proste czynności takie jak jedzenie. A jakie odczucia mogą towarzyszyć komuś, kto ma zjeść „w ciemno” nic nie widząc co ma się na talerzu. Jak twierdzą odwiedzający restaurację jedząc w ciemnościach, bardziej delektujemy się każdym kęsem.

czytaj dalej
Tak się żyje na ulicy Brzeskiej

Tak się żyje na ulicy Brzeskiej

Ulica Brzeska to niewątpliwie unikat. Jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych ulic, stanowiąca prawdziwy symbol warszawskiej Pragi.
Wytyczona w latach osiemdziesiątych XIX wieku do dziś jest jedną z największych ulic dzielnicy. Jej nazwa pochodzi od znajdującego się w jej pobliżu Dwora Terespolskiego, który zwany jest także Brzeskim. Ulica Brzeska to prawdziwa ikona Pragi. Niemalże cała jej zabudowa przetrwała wojnę. W pierwszych latach XX stulecia ruszyła intensywna zabudowa ulicy kamienicami czynszowymi. Mieszkańcami kamienic ze względu na bliskość Dworca Terespolskiego byli przeważnie kolejarze, dorożkarze, robotnicy oraz rzemieślnicy.
Okolice ulicy Brzeskiej bardzo dobrze zachowały swój charakterystyczny klimat i tradycje. Znajduje się się tutaj w wiele kamienic, które przypominają o dawnych czasach jej świetności.
Nie ma wątpliwości, że na dzień dzisiejszy ulica Brzeska oraz większość zabudowań znajdujących się w jej sąsiedztwie potrzebują kapitalnego remontu. Obdrapane kamienice, sypiące się elewacje to tylko niektóre problemy. Nadzieją na zmianę sytuacji są pierwsze remonty budynków.

czytaj dalej
Oczko wodne ozdobą ogrodu – dr Artur Zagajewski

Oczko wodne ozdobą ogrodu – dr Artur Zagajewski

Budowa oczka wodnego to trend, który od kilku lat zyskuje coraz większą popularność. Piękne oczko wodne jest nie tylko ciekawym elementem aranżacji ogrodu, ale również dobrze wpływa na nasze samopoczucie, szczególnie w cieplejsze dni. Oczko wodne stanowi atrakcyjne urozmaicenie przydomowego krajobrazu.

czytaj dalej
DJ Wika – starość górą

DJ Wika – starość górą

DJ Wika, a właściwie Wirginia Szmit, to najstarsza w Polsce DJ-ka, która od ładnych paru lat gra na imprezach międzypokoleniowych. Zanim na dobre zajęła się graniem, przez większość swojego życia pracowała jako pedagog m.in. w szkołach i ośrodkach wychowawczych, w których przebywała trudna młodzież. Działa niezwykle aktywnie głównie na rzecz seniorów i ludzi starszych, bo jak mówi – starość w Polsce ciągle jest czymś brudnym. Imprezy na których gra przyciągają wiele osób, lubiących dobrą zabawę. Seniorka, mieszkanka Warszawy na dobre zagościła na stołecznej scenie muzycznej.

czytaj dalej
Co zrobić, żeby się dobrze wyspać – dr. Michał Mularczyk

Co zrobić, żeby się dobrze wyspać – dr. Michał Mularczyk

Polacy nie są wyspani, tak wynika z przeprowadzonych badań. Okazało się, że 68% Polaków śpi mniej niż 7 godzin. Jeśli śpimy za krótko lub nasz sen nie daje nam poczucia wyspania i odprężenia, to w naszym organizmie zaczyna spadać odporność. Irytacja, wahania nastrojów i rozdrażnienie są również skutkami niewyspania. Najczęściej skarżymy się na problemy z zasypianiem, budzenie w trakcie nocy oraz trudności związane z porannym wstawaniem.

czytaj dalej
Przemoc w rodzinie – problem czterech ścian – Mirosława Kątna

Przemoc w rodzinie – problem czterech ścian – Mirosława Kątna

Przemoc domowa dotyka wiele rodzin i to bez względu na status majątkowy czy wykształcenie. Jak rozpoznać, że dziecko jest poddane takiej przemocy, jak pomóc w konkretnym przypadku i kto powinien udzielić pierwszej pomocy? W Polskamowi.pl swoimi radami dzieli się znana psycholog Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

czytaj dalej
Wielki błękit, czyli loty nad morzem – kpt. Marcin Abłażewicz

Wielki błękit, czyli loty nad morzem – kpt. Marcin Abłażewicz

Wypadki i katastrofy morskie są stałym elementem służby czy pracy na morzu. Za zapewnienie bezpieczeństwa morskiego i akcje ratownicze w polskiej strefie odpowiadają dwie służby: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) oraz Polska Marynarka Wojenna. Z kapitanem Marcinem Abłażewiczem z SAR rozmawiamy o specyfice dziennych i nocnych lotów nad morzem.

czytaj dalej
Trudny rozwód – spór o dzieci – Paweł Maciaszek

Trudny rozwód – spór o dzieci – Paweł Maciaszek

W Polsce co roku rozwodzi się 45 tysięcy małżeństw. Większość z nich ma dzieci, które w momencie rozwodu rodziców są w różnym wieku. Sytuacja dziecka w rodzinie rozwodzących się małżonków jest zawsze trudna, lecz to, jaki ostatecznie wpływ będzie miała na dziecko, zależy w dużym stopniu od sposobu, w jaki rodzice się rozstają.

czytaj dalej
Ajurweda – sposób na harmonię ciała, umysłu i zachowanie zdrowia

Ajurweda – sposób na harmonię ciała, umysłu i zachowanie zdrowia

Ajurweda uczy nas życia w harmonii z przyrodą, prostoty i zadowolenia. Są to klucze do dobrego samopoczucia. Jednocześnie pokazuje nam jak żyć w stanie równowagi tak, aby połączyć naszą kreatywność i szczęście w naszej świadomości. Dzięki takiemu postrzeganiu świata możemy przezwyciężyć nasze problemy psychologiczne, a tym samym choroby.

czytaj dalej
Miau Cafe – Kocia kawiarnia

Miau Cafe – Kocia kawiarnia

“Miau Cafe” jest to miejsca w których możemy miło spędzić czas, napić się dobrej kawy i pogłaskać czworonożnych gospodarzy. W tej kawiarni czują się świetnie zarówno goście jak i przemiłe koty.
To nietypowe rozwiązanie przyszło do Europy z Japonii, gdzie od wielu lat z powodzeniem funkcjonują kawiarnie z rozmaitymi zwierzętami. Szczególnie kocie lokale zyskały na popularności i dziś możemy je znaleźć w wielu dużych europejskich miastach.

czytaj dalej
Powstanie Warszawskie w kanałach

Powstanie Warszawskie w kanałach

75 lat temu upadło Powstanie Warszawskie po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi. Powstańcy warszawscy, którzy w trakcie walk trafili do kanałów, wspominają je dzisiaj jako jedno ze swoich najgorszych przeżyć.

czytaj dalej
Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? mgr Danuta Kowal

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? mgr Danuta Kowal

Mając kłopoty ze zdrowiem warto kupić ciśnieniomierz, dzięki któremu można kontrolować ciśnienie w domowym zaciszu. Ważne jednak, by wybrać takie urządzenie, które będzie służyło przez kilka lat, a także podawało wiarygodne wyniki. Jaki zatem kupić ciśnieniomierz i czym się kierować przy jego wyborze?

czytaj dalej
Andrzej Jaroszewicz o morderstwie ojca – nowe fakty

Andrzej Jaroszewicz o morderstwie ojca – nowe fakty

Andrzej Jaroszewicz przez 27 lat walczy o wyjaśnienie sprawy morderstwa swojego ojca byłego premiera PRL i odnalezienie winnych. I choć poczuł ulgę, gdy usłyszał, że złapano zabójców jego ojca, przyznaje, że nadal czeka i wiąże duże nadzieje ze śledztwem, które prowadzi prokuratura krakowska.

czytaj dalej

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Jak wygląda proza życia pilota wycieczek zagranicznych?

Jak wygląda proza życia pilota wycieczek zagranicznych?

Zawód pilota wycieczek wielu osobom wydaje się niezwykle atrakcyjnym, wręcz wymarzonym zajęciem. Szczególnie po wakacjach, gdzie mieliśmy okazję spotkać taką osobę i zafascynować się jej pracą. Stwierdzamy wtedy, że jest to genialna robota! W końcu tylko się jeździ po świecie i zwiedza. A jak jest naprawdę?

czytaj dalej
Zobacz starsze artykuły

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?