PolskaMówi TV

TEST

Śniadanie ważny posiłek, ale nie zaraz po przebudzeniu – dr Michał Mularczyk

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pozwala nabrać sił od razu na starcie dnia oraz poprawić nastrój, dostarcza też niezbędnych składników odżywczych, witamin, zapewniając równowagę organizmu.
Czytaj więcej

Rozwój osobisty a bretarianizm

Bretarianie czyli osoby żywiące się energią słoneczną i odrzucające tradycyjne pokarmy, które nie są im potrzebne do życia. I choć medycyna stoi na stanowisku, że człowiek nie jest w stanie przetrwać bez jedzenia i picia, bretarianie twierdzą, że są pełni sił witalnych i energii. Jak twierdzą wszystko jest kwestią naszego nastawienia psychicznego i naszej siły woli.
Czytaj więcej

My i emocje

Emocje - są nimi zarówno radość, podniecenie, jak i strach, gniew czy złość. Na pewno emocje odgrywają bardzo ważną rolę w ludzkim życiu, ponieważ wskazują nam choćby to, co jest dla nas dobre, a co jest złe.
Czytaj więcej

Dorota Stalińska i Antoni Przechrzta – Uwaga, rozwaga i odblaski – czyli bezpieczeństwo na drodze

Statystyki dotyczące wypadków drogowych w Polsce pokazują jednoznacznie, że liczba wypadków drogowych nie zmniejsza się. Rozwijanie nadmiernej prędkości przez kierowców, nieprzestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z dróg, zarówno przez kierowców jak i przez rowerzystów oraz pieszych, częsty brak właściwego oświetlenia rowerów i odblasków u pieszych stwarza realne zagrożenie i stanowi przyczynę wielu wypadków.
Czytaj więcej
Podatek od zakupu samochodu – jak udokumentować jego wartość?

Podatek od zakupu samochodu – jak udokumentować jego wartość?

Przepisy stanowią, że obowiązek zapłaty podatku przy zakupie auta pojawia się przy zakupie używanego samochodu od osoby prywatnej. Zatem kupując samochód od osoby fizycznej, która nie jest podatnikiem VAT, należy pamiętać o zapłaceniu podatku od czynności cywilnoprawnych. Ale z tego obowiązku zwolniona jest osoba nabywająca pojazd za kwotę nie przekraczającą 1000 zł.

czytaj dalej
Spadające gwiazdy

Spadające gwiazdy

Spadające gwiazdy to najbardziej romantyczne obiekty na niebie, które mają spełnić nasze życzenia. Ale nie jest je łatwo zaobserwować. Niektórzy mają problemy z ich rozpoznaniem i mylą je z satelitami krążącymi wokół ziemi. A meteoryty pojawiają się w każdej nocy, lecz tylko przez kilka dni aktywność ich jest bardzo wysoka. Zwykle spadająca gwiazda pojawia się raz na 10 minut, najczęściej jest to obiekt słabo widoczny i możemy go nie zauważyć.

czytaj dalej
Motocykl dobry na stres

Motocykl dobry na stres

Jak twierdzą amerykańscy naukowcy,a wynik badań jest jednoznaczny – jazda motocyklem jest dla ludzkiej psychiki bardzo pozytywnym bodźcem. Redukuje ona stres, wyostrza zmysły i korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne.

czytaj dalej
Restauracja w ciemności

Restauracja w ciemności

Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie posiłek to zmysłowa przygoda.
Jedyna taka restauracja gdzie je się w zupełnej ciemności. Smak potraw, których nie widzimy, jest odkrywany na nowo i włącza naszą ciekawość. Zapachy z kolei pobudzają wyobraźnię i stymulują nas do odkrywania, czego w danej chwili kosztujemy.

czytaj dalej
Monika Witkowska – Braterstwo w górach

Monika Witkowska – Braterstwo w górach

Braterstwo jest tym, co wyróżnia człowieka. A jak wygląda kwestia braterstwa w Himalajach podczas wspinaczek górskich? Czy istnieje „braterstwo liny”? Co w górach jest najważniejsze, przetrwać czy uratować kolegów?

czytaj dalej
Koszty uzyskania przychodów w ramach umowy o dzieło

Koszty uzyskania przychodów w ramach umowy o dzieło

Przy ustalaniu podstawy opodatkowania często problematyczne bywają tzw. koszty autorskie, czyli te w wysokości 50 proc. przychodu. Tym bardziej, że odnoszące się do nich interpretacje fiskusa, które zostały wydane w ostatnim czasie są bardzo restrykcyjne. Warto pamiętać też, że od zeszłego roku został podniesiony limit 50-proc. kosztów uzyskania.

czytaj dalej
Własny ogródek na siódmym piętrze

Własny ogródek na siódmym piętrze

Mieszkasz w bloku i masz balkon ? Wspaniale! Nie musisz rezygnować z własnych warzyw, owoców i ziół. Możesz je samodzielnie wyhodować i to naprawdę bez większego trudu. Na balkonie można uprawiać zioła, pomidory, truskawki, a nawet fasolkę i to z powodzeniem, bo niektórym gatunkom klimat balkonu wyraźnie odpowiada.

czytaj dalej
Jaki wybrać pierwszy motocykl?

Jaki wybrać pierwszy motocykl?

Motocykle to pasja wielu osób, dlatego nie ma się co dziwić, że pasjonaci jazdy na motocyklu chcą mieć swój wyjątkowy jednoślad. Sprawa nie jest jednak taka prosta, by wybrać ten jeden najlepszy, który nam konkretnie będzie najlepiej odpowiadał.
Czym motocykliści kierują się przy wyborze swojego pierwszego jednośladu? Dla ponad 60% najważniejszym wyznacznikiem są marka i cena, a za nimi kolejno widnieje przypadek i koszt eksploatacji.

czytaj dalej
Jak bronić się przed agresją na drodze?

Jak bronić się przed agresją na drodze?

Z badań Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że ponad 80 proc. polskich kierowców obserwuje agresywne zachowania na drogach. A agresja na drodze to nie tylko problem niskiej kultury i niepotrzebnych emocji. Ale przede wszystkim zjawisko wpływające negatywnie na koncentrację kierowcy. Jak przeciwdziałać przejawom agresji na drodze?

czytaj dalej
Czy bilet parkingowy jest dokumentem księgowym?

Czy bilet parkingowy jest dokumentem księgowym?

Do udokumentowania kosztu w firmie najczęściej służą faktura lub rachunek, ale nie są to jedyne sposoby potwierdzenia wydatku. Jakie jeszcze dokumenty uprawniają przedsiębiorcę do zapisania zakupu po stronie kosztów uzyskania przychodu?
Co w przypadku gdy podatnik nie otrzyma faktury, a jedynie bilet parkingowy bądź paragon?

czytaj dalej
Stan polskich lasów według Greenpeace

Stan polskich lasów według Greenpeace

Lasy są dobrem ogólnospołecznym, mającym duży wpływ jakość życia człowieka.
Obecnie powierzchnia lasów w Polsce wynosi 9230 tys. ha. W strukturze własnościowej lasów w Polsce dominują lasy publiczne i zajmują 80,8% powierzchni, udział lasów prywatnych wynosi 19,2%. A w jakim stanie są polskie lasy?

czytaj dalej
Jaki strój na motocykl?

Jaki strój na motocykl?

Ponieważ jazda motocyklem zawsze wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadku bądź upadku, dlatego tak istotne jest odpowiednie ubranie. Pamiętajmy, że właściwie dobrany strój może nie tylko polepszyć komfort jazdy, ale też chroni przed wieloma nieprzyjemnymi czynnikami zewnętrznymi, na które jesteśmy narażeni podczas jazdy motocyklem.

czytaj dalej
Co lata nad naszą głową? – Karol Wójcicki

Co lata nad naszą głową? – Karol Wójcicki

Jak twierdzą naukowcy ponad 750 milionów śmieci orbituje nad naszymi głowami. Dryfujące na orbicie fragmenty urządzeń, które człowiek tam umieścił stają się zagrożeniem nie tylko dla satelitów, ale również dla ludzi na Ziemi. A co gorsze łączna masa i objętość obiektów pozostawianych w kosmosie sukcesywnie rośnie.

czytaj dalej

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Zobacz starsze artykuły

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?