PolskaMówi TV

TEST

Jak zdobyłem autograf Harego Belafonte – płk Kazimierz Pogorzelski

Polska Mówi prezentuje kolejny odcinek bardzo ciekawych wspomnień płk Kazimierza Pogorzelskiego. Tym razem rozmawiamy o pomocy humanitarnej dla Etiopii w czasie klęski głodu. Do akcji pomocy dołączyła też Polska, której rząd postanowił wysłać w rejon klęski głodu zespół śmigłowców.
Czytaj więcej

Czy można żyć według poradników? – Sylwia Sitkowska

Na rynku znajdziemy mnóstwo najróżniejszych poradników, które mówią nam, jak mamy żyć. Ale czy da się żyć zgodnie z zaleceniami z poradników? .
Czytaj więcej

Opowieść o fiordzie – czyli malownicze krajobrazy

To kolejna relacja z rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami. Tym razem z uwagi na panujący na Morzu Północnym sztorm, kapitan STS "Kapitan Borhardt" postanowił wpłynąć do malowniczego Jøsenfjorden.
Czytaj więcej

Niebywałe zdolności naszego mózgu

Mózg człowieka jest niesamowitym organem. Jak wskazują najnowsze badania, potrafi on przechowywać znacznie więcej informacji niż dotychczas przypuszczali naukowcy. Niektóre szacunki wskazują, że nasz biologiczny komputer mieszczący się w naszej głowie może pomieścić od jednego do nawet kilku tysięcy terabajtów informacji. Każdego dnia mózg radzi sobie z ogromną ilością informacji docierających z otoczenia i to właśnie on je segreguje i sprawia, że świadomie odbieramy te najważniejsze dla nas i naszego organizmu. Ciekawostką jest, że mózg człowieka doskonale potrafi sobie radzić z przeładowaniem bodźcami.
Czytaj więcej
Agawa roślina, która kwitnie tylko jeden raz

Agawa roślina, która kwitnie tylko jeden raz

Agawa jest to roślina, która zakwita tylko raz w swoim życiu, bywa że po 100 latach. Łodyga agawy może mieć nawet 14 m wysokości. Agawa jest rośliną niezbyt wymagającą w uprawie, jednak trzeba jej zapewnić specyficzne warunki.

czytaj dalej
Jaką protezę zębową wybrać?

Jaką protezę zębową wybrać?

Protezy zębowe stosuje się, gdy w szczęce czy żuchwie brakuje kilku zębów, ale też w przypadku całkowitego bezzębia. Niechętnie decydujemy się na protezy zębowe, ale zdarza się, że mimo starań dentysty, sztuczne zęby stają się koniecznością. A rodzaj wybranej protezy zależy od ilości zębów własnych oraz zasobności portfela.

czytaj dalej
Feng shui – sztuka szczęścia

Feng shui – sztuka szczęścia

Feng Shui, czyli woda i wiatr to chińska sztuka aranżacji przestrzeni, która sprawia, że nasze otoczenie działa na naszą korzyść. Za pomocą feng shui w mieszkaniu możemy oddziaływać na wszystkie sfery naszego życia. Czy zatem stosowanie zasad Feng-Shui może faktycznie mieć pozytywny wpływ na naszą codzienność? Czas się przekonać.

czytaj dalej
Olejki eteryczne leczą – Anira Wojan

Olejki eteryczne leczą – Anira Wojan

Olejki eteryczne są pomocne w leczeniu różnych dolegliwości, począwszy od bólu głowy po reumatyzm i problemy z trawieniem. Olejki eteryczne wywierają bowiem korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Mogą stanowić swoisty lek w przypadku przemęczenia, stresu i złego samopoczucia. Ale pamiętajmy, że wpływ olejków eterycznych na nasze zdrowie może być także szkodliwy.

czytaj dalej
Gibony małpy pełne gracji w warszawskim ZOO

Gibony małpy pełne gracji w warszawskim ZOO

Gibony to niewielkie małpy, które z wdziękiem poruszają się wśród gałęzi drzew. Ramiona mają o połowę dłuższe niż nogi, a gdy się rozbujają, skaczą między drzewami z prędkością 50 km/h. Gibony są pod szczególną ochroną. Wszystkie gatunki gibonowatych zostały wpisane do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych, głównie z powodu utraty zajmowanych siedlisk. 

czytaj dalej
Ocet jabłkowy pomaga  żyć w zdrowiu  – Iwona Widzyńska

Ocet jabłkowy pomaga żyć w zdrowiu – Iwona Widzyńska

Ocet jabłkowy jest znany od bardzo dawna. Jest ceniony za wszechstronne i dobroczynne działanie zdrowotne co znajduje potwierdzenie w wielu wynikach badań medycznych. Ten lekko brązowy płyn wykazuje działanie antybakteryjne, obniża poziom glukozy we krwi, a także wspomaga odchudzanie. Ocet jabłkowy może być traktowany jako naturalny probiotyk ponieważ zapobiega namnażaniu bakterii, łagodzi ból i przyspiesza proces powrotu do zdrowia.

czytaj dalej
Przemiłe zwierzaki – kawie domowe – dr Artur Zagajewski

Przemiłe zwierzaki – kawie domowe – dr Artur Zagajewski

Świnka morska, a właściwie kawia domowa to zwierzę, które od lat cieszy się popularnością. Świnka morska jest uroczym gryzoniem, na którego kupno decyduje się wiele osób marzących o posiadaniu zwierzaka domowego, ale nie mogących mieć psa czy kota. Świnki morskie są to zwierzęta niezwykle towarzyskie i bardo lubią przebywać blisko człowieka. Nie lubią być same i cierpią odstawione w klatce w kącie pokoju.

czytaj dalej
Metafizyka chińska – Jacek Kryg

Metafizyka chińska – Jacek Kryg

Człowiek bada świat od niepamiętnych czasów i poznaje go coraz bardziej dogłębnie. Wykształciliśmy poprzez wieki wiele rodzajów nauk. Jedną z głównych nauk próbującą zrozumieć i opisać świat jest fizyka. A czym jest metafizyka? Jest to dziedzina filozofii, która skupia się na właściwościach bytu, ale od strony filozoficznej, a nie tak jak fizyka – od przyrodniczej. Skupia się na świecie niematerialnym. Szuka przyczyn zjawisk, oddziaływań i relacji zachodzących na świecie, którego nie obejmuje fizyka.

czytaj dalej
Czy skok  ze spadochronem w tandemie to dobry prezent?

Czy skok ze spadochronem w tandemie to dobry prezent?

Skok spadochronowy w tandemie z instruktorem to prawdziwa przygoda. Podczas skoku z instruktorem nie musisz się o nic martwić. Za plecami masz doświadczonego instruktora, który zapewni Ci przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także niezapomniane wrażenia i przeżycia.

czytaj dalej
Jak nie przejmować się tym co mówią o nas inni?

Jak nie przejmować się tym co mówią o nas inni?

Na ogół bardzo się przejmujemy tym, co myślą o nas inni i co mówią o nas. Bierzemy do siebie każde niepochlebne słowo, każde spojrzenie oceniające nas , nie analizując, skąd się wzięło i czy faktycznie są ku temu podstawy, by sądzić o nas źle. A przecież nie musimy przejmować się opinią ludzi, którzy nic dla nas nie znaczą. Nie znają nas, nie wiedzą, co nami kieruje, nie zadadzą sobie trudu, by zrozumieć nasz wybór i nasze motywacje. Więc dlaczego my mamy się nimi przejmować?

czytaj dalej
Sposób na harmonię ciała, umysłu i zachowanie zdrowia

Sposób na harmonię ciała, umysłu i zachowanie zdrowia

Ajurweda uczy nas życia w harmonii z przyrodą, prostoty i zadowolenia. Są to klucze do dobrego samopoczucia. Jednocześnie pokazuje nam jak żyć w stanie równowagi tak, aby połączyć naszą kreatywność i szczęście w naszej świadomości. Dzięki takiemu postrzeganiu świata możemy przezwyciężyć nasze problemy psychologiczne, a tym samym choroby.

czytaj dalej
Nie dokarmiaj zwierząt w ZOO

Nie dokarmiaj zwierząt w ZOO

ZOOstaw nie dokarmiaj – pod takim hasłem prowadzona jest w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym akcja mająca na celu nauczenie osób zwiedzających niedokarmiania zwierząt. Akcję tę głęboko do serca wzięły przede wszystkim zwiedzające ogród dzieci.

czytaj dalej

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Zapatrzeni w GROM

Zapatrzeni w GROM

W pełnym umundurowaniu bojowym pojawiają się na ważnych wydarzeniach związanych z JW GROM. Od lat kompletują mundury, broń i wszystko co wiąże się z GROM-em – Grupa Rekonstrukcyjna Operacyjno Manerwowa GROM JR2305 odwzorowująca formacje specjalne.

czytaj dalej
Zobacz starsze artykuły

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?