Monika Witkowska, zdobywczyni Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach po kilkudziesięciu dniach aklimatyzacji i sprzyjającej pogodzie wyruszy na szczyt Broad Peak, góry liczącej 8051 metrów. Portal PolskaMowi.pl jest patronem medialnym wyprawy.

Cała ekipa, w skład której wchodzi: 5 Austriaków, Szwajcar, Niemiec, Kanadyjka i Australijczyk, jest zdrowa i pełna energii. Na początku pojawiało się u nich sporo miejscowych tragarzy, którzy pokazywali skaleczenie czy bolące zęby i chcieli, by ich leczyć.
Mimo wysokości ponad 3000 metrów w ciągu dnia jest wręcz upalnie, a i noce w namiocie tez są całkiem ciepłe. Śnieg widać tylko na szczytach gór, a ekipie towarzyszy wypływająca z lodowców rzeka.
– Razem z nami idą również krowa i dwie kozy, ale nie wiedzą czy będą je jeść, bo szkoda im zwierzaków. Panowie obsługujący bazę nie mają takich rozterek – mówi w rozmowie z reporterką PolskaMowi.pl Monika Witkowska.

Aktualizacja 14 czerwca: Dziś po ośmiu godzinach i przejściu 22 kilometrów po pokrytym kamieniami lodowcu dotarli do przedostatniego obozu przed base campem. Śpią na wysokości 4000 metrów z widokiem na
szczyty: Tango Castle i Cathedral oraz imponujące lodowce. Jedynymi zwierzętami są tylko ich muły.

Więcej informacji o wyprawie znajdziecie tutaj. https://www.polskamowi.pl/page/2/?s=witkowska

AK