Za Januszem

TEST

Zdrowie – najnowsze metody leczenia chorób, profilaktyka, porady lekarskie. Dieta, odchudzanie, wpływ środowiska na nasze zdrowie.

Polskamowi.pl w pogoni za tweetami Janusza Piechocińskiego.

Kontuzje biegaczy

Kontuzje biegaczy

Kontuzja. Jest to najbardziej znienawidzona dolegliwość przez biegaczy. Zazwyczaj przytrafia się w najmniej spodziewanym momencie i niestety krzyżuje wszystkie plany związane z uprawianiem sportu.
Aż 80% urazów u biegaczy wynika z długotrwałego przeciążenia układu mięśniowo – szkieletowego powstającego podczas biegania. Jak zatem zapobiegać kontuzjom w czasie biegania i jak je rozpoznać?

czytaj dalej
Wszystko o daktylach, których  jest ponad 400 odmian

Wszystko o daktylach, których jest ponad 400 odmian

Daktyle to nie tylko świetna przekąska, ale także dobre źródło energii dla sportowców i wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia.
Daktyle zawierają także mnóstwo antyoksydantów, które zwiększają odporność organizmu na rozmaite choroby. Warto je także jeść, gdy jesteśmy przeziębieni ponieważ zawierają naturalne salicylany działające jak aspiryna. A zatem łagodzą ból, pomagają obniżyć gorączkę i zwalczać stany zapalne.

czytaj dalej
Chcesz być zdrowy – stosuj olejki

Chcesz być zdrowy – stosuj olejki

Ludzie już tysiące lat temu nauczyli się wydobywać z roślin to, co w nich najcenniejsze w postaci olejków eterycznych. Stosuje się je w celu poprawienia stanu zdrowia i urody oraz utrzymania dobrego samopoczucia. Olejki w przeciwieństwie do leków syntetycznych nie odkładają się w organizmie, ale są wydalane co jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?