Za Januszem

TEST

Zdrowie – najnowsze metody leczenia chorób, profilaktyka, porady lekarskie. Dieta, odchudzanie, wpływ środowiska na nasze zdrowie.

Polskamowi.pl w pogoni za tweetami Janusza Piechocińskiego.

Kiedy dziecko powinno zacząć naukę języka obcego?

Kiedy dziecko powinno zacząć naukę języka obcego?

Co możemy zrobić, aby wychować małego poliglotę? Przede wszystkim pamiętać trzeba, że w bardzo wczesnym okresie rozwoju dziecko, przyswaja mowę i uczy się języka, dlatego tak ważnym jest rozpoczęcie nauki już od najmłodszych lat życia. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka? Zdaniem psychologów rozwojowych, nie istnieje granica wieku, poniżej której dziecko nie może się uczyć języka. Oswajać z językiem obcym można nawet niemowlę. Ogromnie ważne są jednak metody, dostosowane do wieku, predyspozycji, możliwości intelektualnych i emocjonalnych dziecka.

czytaj dalej
Szlakiem Bitwy nad Bzurą

Szlakiem Bitwy nad Bzurą

W dniach od 9 do 18 września 1939 roku nad Bzurą rozegrała się największa bitwa w czasie wojny w 1939. Znana jest jako Bitwa nad Bzurą lub Bitwa pod Kutnem. Została stoczona przez armie polskie “Poznań” i “Pomorze” z niemieckimi 8 i 10 Armią z Grupy Armii “Sud”.
Bitwa nad Bzurą, trwająca od 9 do 20 września, chociaż zakończyła się klęską, spełniła ważne zadanie. Zdezorganizowała niemieckie natarcie w kierunku Wisły oraz odciążyła oblężoną już wówczas Warszawę.
Dramatyczne dzieje narodu oraz ziemi sochaczewskiej przybliża Trakt Pamięci Bohaterów Bitwy nad Bzurą 1939 roku.

czytaj dalej
Blaski i cienie warszawskiej Pragi

Blaski i cienie warszawskiej Pragi

Ulica Brzeska to niewątpliwie unikat. Jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych ulic, stanowiąca prawdziwy symbol warszawskiej Pragi.
Wytyczona w latach osiemdziesiątych XIX wieku do dziś jest jedną z największych ulic dzielnicy. Jej nazwa pochodzi od znajdującego się w jej pobliżu Dwora Terespolskiego, który zwany jest także Brzeskim. Ulica Brzeska to prawdziwa ikona Pragi. Niemalże cała jej zabudowa przetrwała wojnę. Ulicę wytyczono w drugiej połowie XIX wieku. W pierwszych latach XX stulecia ruszyła intensywna zabudowa ulicy kamienicami czynszowymi. Mieszkańcami kamienic ze względu na bliskość Dworca Terespolskiego byli przeważnie kolejarze, dorożkarze, robotnicy oraz rzemieślnicy.
Okolice ulicy Brzeskiej bardzo dobrze zachowały swój charakterystyczny klimat i tradycje. Znajduje się się tutaj w wiele kamienic, które przypominają o dawnych czasach jej świetności.
Nie ma wątpliwości, że na dzień dzisiejszy ulica Brzeska oraz większość zabudowań znajdujących się w jej sąsiedztwie potrzebują kapitalnego remontu. Obdrapane kamienice, sypiące się elewacje to tylko niektóre problemy. Nadzieją na zmianę sytuacji są pierwsze remonty budynków.

czytaj dalej
Jaki magnez wybrać?

Jaki magnez wybrać?

Jeżeli potrzebujesz suplementacji magnezem, warto wiedzieć jaki kupić. Okazuje się, że magnez magnezowi nie równy. Magnez może występować w formie leku albo suplementu. Różnica polega na tym, że leki muszą przejść całą procedurę rejestracji, a ich skład jest kontrolowany. A suplementy diety – zgodnie z polskim ustawodawstwem – są produktami spożywczymi. Ich celem jest uzupełnienie prawidłowej diety o określone niezbędne składniki. Jak wybrać preparat, który zaspokoi nasze potrzeby?

czytaj dalej
Nie rozmawiaj przez telefon prowadząc samochód

Nie rozmawiaj przez telefon prowadząc samochód

Rozmowa przez telefon odwraca uwagę kierowcy do sytuacji na drodze i zwiększa ryzyko wypadku. Dlaczego kierowca nie jest w stanie bacznie obserwować drogi w czasie rozmowy? Ponieważ rozmowa przez telefon, pisanie SMS-ów podczas jazdy sprzyja dekoncentracji i roztargnieniu kierowców. Kiedy kierowca pisze SMS-a w trakcie jazdy, ryzyko wypadku z jego udziałem wzrasta o 30%*.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?