Za Januszem

TEST

Zdrowie – najnowsze metody leczenia chorób, profilaktyka, porady lekarskie. Dieta, odchudzanie, wpływ środowiska na nasze zdrowie.

Polskamowi.pl w pogoni za tweetami Janusza Piechocińskiego.

Pomoc byłym żołnierzom

Pomoc byłym żołnierzom

Sławomir Łazarski w rozmowie z Polska Mówi opowiada o działalności Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Służb Specjalnych SZTURMAN. Jakie cele stawia przed sobą Fundacja, na czym polega pomoc byłym żołnierzom oraz wiele więcej w materiale video.

czytaj dalej
Zwierzęta na pokładzie samolotu

Zwierzęta na pokładzie samolotu

Polacy coraz częściej traktują zwierzęta jak członków rodziny i nie chcą się z nimi rozstawać, niezależnie od tego czy wybierają się na krótkie wakacje czy wyjeżdżają na dłużej. W związku z tym z roku na rok wzrasta liczba zwierząt transportowanych drogą lotniczą.
Jeżeli chcemy zabrać ze sobą swojego zwierzaka, powinniśmy ten fakt uprzednio zgłosić podczas dokonywania rezerwacji, bowiem liczba jednocześnie przewożonych na pokładzie samolotu zwierząt jest ściśle ograniczona. Za przewożenie zwierząt naliczane są opłaty, a ich wysokość zależy przede wszystkim od wagi naszego pupila z tym, że waga liczona jest łącznie z wagą klatki. Niektóre zwierzęta mogą być przewożone jako bagaż pasażerski w kabinie, ale tylko wówczas, gdy zwierzę wraz z pojemnikiem waży nie więcej niż 8 kg. Większe zwierzęta mogą być przewożone w luku bagażowym samolotu. Na pokładzie samolotu mogą być przewożone wyłącznie psy i koty, pozostałe zwierzęta niezależnie od wagi i gatunku podróżują w lukach bagażowych. Przed lotem w luku bagażowym warto w porozumieniu z weterynarzem podać zwierzęciu łagodne środki uspakajające oraz przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej.

czytaj dalej
Co zrobić, żeby mieć lepsze samopoczucie ?

Co zrobić, żeby mieć lepsze samopoczucie ?

Każdy z nas dąży do tego, żeby mieć dobre samopoczucie. Gdy jesteśmy pełni energii, potrafimy dobrze funkcjonować w codziennym życiu, jesteśmy z niego bardziej zadowoleni i łatwiej jest nam stawiać czoło przeciwnościom losu. Jak w takim razie w prosty sposób poprawić swoje samopoczucie?

czytaj dalej
Malarz twarzy umownych Krzysztof Karewicz

Malarz twarzy umownych Krzysztof Karewicz

Krzysztof Karewicz maluje różnymi technikami. Symbolista i kolorysta w malarstwie i rysunku. Atrybutem jego malarstwa jest charakterystyczny dla jego stylu brak twarzy, mimiki, a jeśli twarze są, to z ukrytymi ustami albo oczami. Mówią o nim: „Malarz obrazów bez twarzy”.Sam autor obrazów twierdzi, że od twarzy są portreciści, mimika jest jednoznaczna. Dla niego większym wyzwaniem jest pokazanie emocji, podtekstów i rozbudzenie wyobraźni widza. Jego malarstwo to serie. Sam mówi o sobie: „Widzę, obserwuję, zapamiętuję interpretuje wszystko na swój własny sposób, potem przelewam to na płótno czasami z lekkim sarkazmem i tym czymś, aby w widzu wzbudzić zastanowienie – to lubię”. W polskamowi.pl rozmowa Barbary Górskiej z Krzysztofem Karewiczem.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?