Zdrowie

TEST

Zdrowie – najnowsze metody leczenia chorób, profilaktyka, porady lekarskie. Dieta, odchudzanie, wpływ środowiska na nasze zdrowie.

Medycyna holistyczna – Dusza, Umysł i Ciało

Czym jest medycyna holistyczna ?Otóż opiera się ona na założeniu, że poszczególne sfery życia człowieka stanowią niepodzielną całość. W podejściu holistycznym ciało, umysł, emocje i dusza stanowią jedność. Zamiast skupiać się na symptomach choroby, medycyna holistyczna stara się dotrzeć do jej przyczyny. Stąd zaangażowanie pacjenta w proces leczenia jest w tym przypadku kluczowe i bardzo ważne w walce z chorobą. Medycyna holistyczna skupia się na naturalnych procesach leczenia, podczas których lekarz ma wspomagać siły natury. Medycyna holistyczna nie zadowala się symptomami choroby, tylko szuka odpowiedzi na pytanie o przyczyny takiego stanu i leczy cały organizm a nie chorobę. Tym samym prezentuje stanowisko, że nasze organy i narządy są ściśle ze sobą powiązane i w stanie chorobowym oddziałują na siebie powodując różne dolegliwości.
Czytaj więcej

Działanie na odległość czyli bioenergoterapia

Bioenergoterapia to naturalna metoda leczenia, znana już w czasach starożytnych. Ma wielu zwolenników, ale ciągle wzbudza kontrowersje. Jest to niekonwencjonalna metoda leczenia, polegająca na oddziaływaniu na chorego energią biologiczną terapeuty. Jak przekonują bioenergoterapeuci, leczą oni przede wszystkim człowieka, a nie poszczególne choroby i dolegliwości.
Czytaj więcej

Po prostu stres

Problem stresu dotyczy każdego człowieka, nie istnieją ludzie, którzy go nie doświadczają. Stres jest negatywnym odczuciem, które towarzyszy człowiekowi od zawsze. Życie w ciągłym stresie przestaje być czymś wyjątkowym. Staje się w obecnych czasach normą. Tym ważniejsze jest wyjaśnienie choćby podstawowych zagadnień z nim związanych. Polskamowi.pl podpowiada jak poradzić sobie ze stresem.
Czytaj więcej

Lęki w naszym życiu

Lęk to stan psychiczny, w którym rodzi się poczucie zagrożenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne lub czynniki nasze wewnętrzne. Lęk czy strach może mieć zmienne natężenie, począwszy od od lekkiego zaniepokojenia, poprzez niepewność, zdenerwowanie, stan napięcia, aż do dręczącej obawy i panicznego wręcz przerażenia. Strach jest zawsze wywołany jakąś przyczyną, czasem rzeczywistą, a czasem urojoną, czymś, co postrzegamy jako albo fizyczne zagrożenie dla naszej osoby, bądź zagrożenie dla naszej sfery uczuciowej, psychicznej lub też dla naszych wartości kulturowych i moralnych. Na ten trudny temat rozmawiamy z Sylwią Sitkowską psychoterapeutką.
Czytaj więcej

Olśniewający uśmiech

Każdy z nas marzy o tym, by mieć piękny,olśniewający wręcz uśmiech. Niestety zaniedbanie w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej oraz predyspozycje genetyczne sprawiają, że zęby szybko się psują czy dochodzi do ich żółknięcia. Z pomocą jednak przychodzi stomatologia estetyczna, dzięki której możliwe jest uzyskanie uśmiechu będącego powodem do dumy. Polskamowi.pl rozmawia na ten temat.
Czytaj więcej
Pamięć smaku

Pamięć smaku

Pamięć smaku cóż to takiego? Jest to po prostu wspomnienie jedynej w swoim rodzaju konfitury robionej przez babcię, czy bułeczek, których nikt już dziś nie potrafi upiec tak samo? Do końca nie wiadomo właściwie co to jest. Jedno jest pewne: to coś, czego nie chcielibyśmy stracić.

czytaj dalej
Konkurs “Ratujemy i uczymy ratować”

Konkurs “Ratujemy i uczymy ratować”

Program edukacyjny “Ratujemy i uczymy ratować” realizowany jest od 2006 roku. Dzięki niemu udało się przeszkolić blisko trzy miliony dzieci. Polskamowi.pl przedstawia wyniki tego konkursu.

czytaj dalej
Kilogramy leków?! Video

Kilogramy leków?! Video

Z farmaceutą Jarosławem Ołtarzewskim rozmawiamy o tym, ile leków tak naprawdę jest nam potrzebnych i czy nie bierzemy ich za dużo.

czytaj dalej
Kora Jezuitów

Kora Jezuitów

Dzięki dwóm legendom, wielkim wyprawom geograficznym i budowaniu kolonialnych imperiów, udało się odkryć lek przeciw malarii. Polskamowi.pl przypomina tę historię.

czytaj dalej
Najstarsza witamina

Najstarsza witamina

Ludzki organizm potrafi wytwarzać tylko nieliczne witaminy, niestety witamina C nie należy do tego grona. Z tego powodu bardzo ważne jest pobieranie jej z pokarmem.

czytaj dalej
Fakty i mity o czosnku

Fakty i mity o czosnku

19 kwietnia obchodzimy Dzień Czosnku. Ta roślina używana była od najdawniejszych czasów w medycynie ludowej do leczenia chorób zakaźnych. Działanie przeciwpasożytnicze świeżego czosnku było znane już w Starożytności. W średniowieczu czosnek stanowił podstawę leczenia przeciwepidemicznego. Polskamowi.pl sprawdza jakie są zalety tej rośliny.

czytaj dalej
Czekolada działa na umysł

Czekolada działa na umysł

12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. Na PolskaMowi.pl przeczytacie o zbawczym działaniu czekolady na nasz organizm. Naukowcy z włoskiego uniwersytetu w Aquili udowodnili, że flawanole zawarte w czekoladzie wzmacniają pamięć a w przypadku starszych osób usprawniają umysł.

czytaj dalej
“Wody smakowe” nie zawsze zdrowe?!

“Wody smakowe” nie zawsze zdrowe?!

Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę wody mineralne i źródlane oraz napoje nazywane potocznie „wodami smakowymi”. O tym jakie wykryto nieprawidłowości przeczytacie na PolskaMowi.pl.

czytaj dalej
Co tak naprawdę jemy? Video.

Co tak naprawdę jemy? Video.

Jak wskazuje NIK w marcowym raporcie pokontrolnym, w województwie lubuskim, w którym odbyła się kontrola 70 procent hodowców zwierząt stosuje antybiotyki, w hodowlach indyków i kurcząt jest to ponad 80 procent. O tym, co tak naprawdę jemy rozmawiamy ze Stanisławem Kolbuszem ze Stowarzyszenia Ekosystem-Dziedzictwo Natury.

czytaj dalej
Zaskakujący jak… ser

Zaskakujący jak… ser

PolskaMowi.pl przypomina, że 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sera. Z tej warto poznać kolejną część niesamowitych faktów związanych z tym rarytasem!

czytaj dalej
Puść sobie… krew!

Puść sobie… krew!

Krew jest potrzebna codziennie i to w dużych ilościach, nie tylko ofiarom wypadkom, ale także tym, którzy cierpią na różne choroby. Nie można jednak wytworzyć jej syntetycznie. PolskaMowi.pl przypomina, że oddając krew można uratować komuś zdrowie a nawet życie.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?