Program edukacyjny “Ratujemy i uczymy ratować” realizowany jest od 2006 roku. Dzięki niemu udało się przeszkolić blisko trzy miliony dzieci. Polskamowi.pl przedstawia wyniki tego konkursu.

Dzisiaj zakończył się VII Ogólnopolski Konkurs “Ratujemy i uczymy ratować, który odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem tego konkursu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Czterdziestu małych ratowników wraz z nauczycielami reprezentujący 10 szkół podstawowych z terenu Polski wzięło udział w grze miejskiej po najciekawszych miejscach  stolicy. Najsprawniej z wykonaniem wszystkich zadań związanych z pierwszą pomocą poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Wyniki Finał 7 Konkursu “Ratujemy i uczymy ratować”

1. Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego Kołodziejewo

2. Szkoła Podstawowa Jasienica

3. Szkoła Podstawowa nr 2  Hajnówka

4. Szkoła Podstawowa nr 2 Brenna

5. Szkoła Podstawowa Wasilków

6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 Radom

7. Szkoła Podstawowa nr 8 Gdańsk

8. Szkoła Podstawowa nr 63 Szczecin

9. Szkoła Podstawowa nr 21 Lublin

10 Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 “Dębinka” Poznań

 

Wszyscy uczestnicy Finału 7 Konkursu “Ratujemy i uczymy ratować” mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc w stolicy. Zadania do wykonania czekały na nich między innymi w Muzeum Narodowym, Muzeum Powstania Warszawskiego, w Muzeum Ziemi Pan, W Pałacu Kultury i Nauki, na stacji metra, w TVN, na Placu Defilad, na dworcu Warszawa Centralna oraz w budynku PAST-y.

Uczestnicy gry mieli za zadanie prawidłowo zastosować zasady pierwszej pomocy, zaprezentować wzorcowo wyposażoną apteczkę,ułożyć puzzle przedstawiające zasady prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, czy wreszcie prawidłowo wezwać pomoc do osoby poszkodowanej. Nie zabrakło także konkurencji sportowych.