Kanał YouTube
Kanał YouTube
Facebook

Zagracie w „Misia Wojtka”?

To pierwsza tego typu gra. Na PolskaMowi.pl przedstawiamy historię planszówki o niedźwiedziu Wojtku, który przeszedł szlak bojowy z armią generała Andersa, z Iranu do Włoch. Wydał ją IPN, a wymyśliły… wrocławskie uczennice Aleksandra i Magdalena Gąsiorek.
Czytaj więcej

Najlepsze stołeczne pączki

Według przesądu, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka będzie miał pecha. Aby do tego nie dopuścić, PolskaMowi.pl prezentuje stworzony z Czytelnikami, subiektywny ranking kilku stołecznych cukierni, w których znajdziecie najsmaczniejsze pączki.
Czytaj więcej

Pączki odchudzające czyli lwowski smak. VIDEO

Zjeść pączka i nie utyć. To karkołomne. Ale jest sposób. Na Polskamowi.pl DJ Wika i Andrzej Rosiewicz próbują tych czwartkowych, smażonych specjałów. Zobacz jak sobie wytłumaczyli tę polską tradycję.
Czytaj więcej

Muzyczny kosmos

Kompozytor i producent muzyczny Radzimir Dębski poleciał do Nairobii, aby z tamtejszymi dzieciakami z orkiestry Ghetto Classics nagrać swoją symfoniczną „Historię hip-hopu”. Na PolskaMowi.pl przeczytacie więcej o tym wzruszającym projekcie. Przygotujcie chusteczki!
Czytaj więcej

Andrzej Rosiewicz – showman jakiego nie znacie. VIDEO

Najwięcej witaminy..., Chłopcy radarowcy, Czterdziestolatek i wiele, wiele innych przebojów ma na koncie Andrzej Rosiewicz. Z lekkim przymrużeniem oka ale i łezką opowiada o sobie i dzisiejszym dniu. Na Polskamowi.pl dowiesz się np. dlaczego powstała podwarszawska Radość i co wspólnego ma Andrzej Rosiewicz z Marylin Monroe.
Czytaj więcej
50 lat za kamerą. VIDEO

50 lat za kamerą. VIDEO

Amatorski Klub Filmowy Sawa z Warszawy to ewenement na mapie kulturalnej Polski. Działa już 50 lat i wciąż garną się do niego ludzie, którzy chcą poznać tajniki filmowania, montażu i reżyserii. W Polskamowi.pl fascynująca opowieść Leszka Boguszewskiego o współczesnym obliczu klubu.

czytaj dalej
Fenomen w świecie filmu. VIDEO

Fenomen w świecie filmu. VIDEO

Amatorski Klub Filmowy Sawa z Warszawy ma już 50 lat. Jego członkami byli późniejsi aktorzy, operatorzy filmowi, reżyserzy, laureaci wielu międzynarodowych festiwali filmowych. Od samego początku w klubie działa Leszek Boguszewski. W Polskamowi.pl jego fascynująca opowieść o młodych ludziach zarażonych pasją filmowania, o potyczkach z cenzurą w czasach komuny i dzisiejszej działalności Klubu.

czytaj dalej
Święta z Kevinem

Święta z Kevinem

Zabawna i wciągająca czy irytująca i banalna? Komedia „Kevin sam w domu” ma swoich zwolenników i przeciwników. Wielu z nas nie wyobraża sobie jednak bez niej świąt. W PolskaMowi.pl o tym czy i kiedy go zobaczymy.

czytaj dalej
W centrum Berlina. VIDEO

W centrum Berlina. VIDEO

Polskie Centrum w Berlinie to sztandarowa misja Światowego Kongresu Polaków. Kongres wskazuje nawet przyszłą lokalizację. Może to być działka w samym centrum Berlina, która jest własnością skarbu państwa. Zobacz w Polskamowi.pl szczegóły tego projektu.

czytaj dalej
Miliony światełek w stolicy. Galeria

Miliony światełek w stolicy. Galeria

Młodsi i starsi warszawiacy czekali na ten moment z niecierpliwością. Dziś, tydzień później niż w zeszłym roku, ulice Warszawy rozświetliła urocza, świąteczna iluminacja. PolskaMowi.pl ma dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

czytaj dalej
5 godzin szampańskiej zabawy. Galeria

5 godzin szampańskiej zabawy. Galeria

W ostatni wieczór roku na placu Bankowym warszawiacy, turyści i widzowie TVN będą się bawić w rytmie największych przebojów muzyki rozrywkowej. Na portalu PolskaMowi.pl dowiecie się kto pojawi się na scenie. (MAMY ZDJĘCIA!)

czytaj dalej
Zaszyfrowany portret

Zaszyfrowany portret

Słynny bydgoszczanin Marian Rejewski, który razem z Jerzym Różyckim i Henrykiem Zygalskim złamali przed wojną szyfr Enigmy, po raz kolejny został uhonorowany w swoim mieście. PolskaMowi.pl szczegóły poświęconego mu murala.

czytaj dalej
Jak badane są katastrofy lotnicze

Jak badane są katastrofy lotnicze

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego IATA podało, że w listopadzie 2017 r znacząco wzrosły przewozy pasażerskie w liniach lotniczych. Czy bezpiecznie latamy Polskamowi.pl odpowiada na to pytanie.

czytaj dalej
Strach się bać! Vol. 2

Strach się bać! Vol. 2

Każda sytuacja, przedmiot, zwierzę czy osoba może być źródłem panicznego, ale i nieuzasadnionego lęku, czyli fobii. Ich lista jest zatem bardzo długa. Niektóre są zdiagnozowane przez specjalistów, inne krążą jako internetowe żarty. PolskaMowi.pl przedstawia subiektywny ranking najdziwniejszych fobii.

czytaj dalej
Tajemnice Zamku Królewskiego w Radomiu

Tajemnice Zamku Królewskiego w Radomiu

Wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, spalony przez Szwedów Zamek Królewski w Radomiu ma szansę na odbudowę. Wyzwanie podejmuje kilkudziesięcioosobowe kolegium, które tworzą architekci, samorządowcy, społecznicy i duchowni. Polskamowi.pl przypomina historię tej budowli.

czytaj dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


 

Zapomniałeś hasła?

Zarejestrowany? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?