PolskaMowi.pl prezentuje subiektywny i stworzony wspólnie z Czytelnikami ranking kilku lodziarni z Warszawy i okolic, gdzie można kupić lodowe przysmaki i rozkoszować się nimi nie tylko w upalny dzień.

Lodziarnia „Jednorożec” ulica Narbutta 38/32 (Mokotów)

O lodziarni: Z założenia każdą porcję lodów ma wieńczyć mały rożek, który przypomina róg jednorożca (czasami jednak tych wafelków brakuje). Porcja od 4 złotych.

Czytelnik PolskaMowi.pl Piotr Szydłowski: „Jednorożec” usytuowany jest w sąsiedztwie kina „Iluzjon” i jest bardzo popularną lodziarnią na Starym Mokotowie. W letnie weekendy lub wieczory można się tam spodziewać kilkuminutowych kolejek oraz gwaru przy stolikach. Mają naturalne i bardzo smaczne lody w kreatywnych smakach. Moja żona bardzo lubi słony karmel, który ma kremową konsystencję i wyważoną słodycz. Z kolei mi najbardziej smakują lody pistacjowe i migdałowe. Są fenomenalne – polecam.

***

Lodziarnia P.H.U. „KRYS” Krzysztof Dębiński, skrzyżowanie ulic 11 Listopada i Okólnej lub  ul. Pomnikowej i Chocimskiej  (Marki)

O lodziarni: Specjalnością są lody włoskie przygotowane według tradycyjnej receptury. Porcja od 4 złotych.

Czytelnik PolskaMowi.pl Michał Szumański: Dla mieszkańców północnej części prawobrzeżnej Warszawy mam propozycję wybrania się niedaleko poza miasto. Jeżeli komuś marzą się bardzo dobre, włoskie lody z automatu, takie jak to wiele osób pamięta jeszcze z lat 80. czy 90., to właśnie w Markach, odnajdzie smak dzieciństwa czy młodości. O jakości smaku niech świadczą niemałe kolejki, jakie ustawiają się w weekendy czy teraz w wakacje. W ofercie lodziarni znajdują się lody włoskie własnej receptury w trzech smakach: śmietankowe, czekoladowe oraz mieszane. Do tego można poprosić o polanie naszego deseru polewą, bądź kolorową posypką i to za darmo! Ostatnio lodziarnia przeszła małą rozbudowę i poszerzyli swoją ofertę o lody kulkowe w kilkunastu smakach.

***
Lodziarnia „Quattro Si” ul. Jasna 4B (Pruszków)

O lodziarni: Właściciel wraz z ekipą wygrali polską edycję Gelato Festival 2017, czyli najważniejszy konkurs poświęcony lodom włoskim. Wystartowali z lodami o smaku śliwkowym. Porcja od 2.5 złotych.
Czytelniczka PolskaMowi.pl Magda Długosz:  Lodziarnia “Quattro Si” została otwarta w Pruszkowie nieco ponad rok temu. Wydawałoby się, że w mało atrakcyjnym miejscu, bo w środku osiedla. Niedaleko znajdują się jednak szkoły i przedszkola. I to chyba był strzał w dziesiątkę. Właścicielem jest Węgier o aparycji Włocha, który często ucina sobie pogawędki z klientami. Produkowane na miejscu lody są po prostu przepyszne. Oprócz standardowych smaków dostępne są  takie pyszności, jak: sorbet z ciemnej czekolady, lody truskawkowe z bazylią czy lody z wkiskey/campari/martini, a nawet piwa.  Lodziarnia zyskała wierne grono bardzo zadowolonych klientów, nie tylko z Pruszkowa. Jest czynna do wieczora i zawsze jest kolejka.

***

Lodziarnia „Stolica Lodów Tradycyjnych” ul.  Batalionów Chłopskich 75 (Bemowo)

O lodziarni: Do wyboru dziesięć, niekiedy bardzo zaskakujących smaków (np. Niespodzianka, Biała Dama, Las), porcja od 4.5 złotych.

Czytelniczka PolskaMowi.pl Magda Nowicka: Ta lodziarnia okazała się dla mnie sporym i bardzo pozytywnym zaskoczeniem. W niepozornym lokalu, znajdującym się nieco na uboczu można dostać wytwarzane na miejscu, przepyszne lody w przystępnych cenach. Fantastyczną opcją jest możliwość zakupu lodów na wynos w dużym lub nieco mniejszym pojemniku, dzięki czemu można się nimi delektować w domowym zaciszu. W „Stolicy” lubię również element niespodzianki – obsługa codziennie serwuje inne i coraz bardziej oryginalne smaki lodów. Bardzo chętnie próbuję różnych nowości i nigdy się nie zawiodłam. Przemiła obsługa jest otwarta na spełnianie wielu życzeń wymagających klientów, również tych bardzo małych. Często trafiam tam na różne atrakcje organizowane przez właścicieli dla najmłodszych „lodożerców”. Ostatnio widziałam fotobudkę z przebierankami.

Drodzy Czytelnicy, a jaka jest Wasza ulubiona lodziarnia? Piszcie w komentarzach!

Tekst Anna Krzesińska

Fot. oprócz zdjęcia głównego Anna Krzesińska

anna.krzesinska@polskamowi.pl